„SketchUp Studio“ yra paketas sukurtas pažengusiems naudotojams, ieškantiems kompleksiško sprendimo darbo eigai išpildyti. Nuo projekto analizės, sprendimo paruošimo iki vizualizacijų pateikimo įgyvendinimo. Tai yra paketas, kurį sudaro „SketchUp“ įrankiai bei papildiniai: „Revit Importer“*, Scan Essentials“*, ir V-Ray 6“.

*Šiuo metu tinkamas tik „Windows“ operacinės sistemos turėtojams.

Pagrindiniai SketchUp Studio prenumeratos privalumai

Šiemet „SketchUp 2023“ naujinimai praturtins darbo eigą ir paspartins darbo procesą. „Trimble“ sujungė du bene dažniausiai naudojamus programinės įrangos įrankius architektūros rinkoje – „SketchUp“ ir „Revit“! Naujasis „Revit Importer“ įrankis suteikia dar daugiau pridėtinės vertės „SketchUp Studio“ paketui, o nauji „SketchUp Pro“ (įprastos kompiuterinės versijos) patobulinimai padeda didinti atliekamų darbų efektyvumą bei taupyti modeliavimui skirtą laiką.

Naujasis „Importer“ įrankis, įdiegtas į „SketchUp Studio“ paketą, leidžia kovertuoti „Revit“ modelį į „SketchUp“ modelio geometriją, kad galėtumėte sklandžiai bendradarbiauti skirtinguose projekto etapuose, tarp skirtingų komandų.

Egzistuoja keletas skirtingų „Revit“ 3D modelio perkėlimo į „SketchUp“ aplinką būdų, tačiau tik „Revit Importer“ įrankis suteikia galimybę konvertuoti modelius perkeliant tikslią geometriją. Naudojant „Importer“ funkcionalumą, perkeliant modelį, yra išsaugoma modelio informacijos struktūra: „Revit“ modelio šeimos konvertuojamos į „SketchUp“ grupes, komponentus bei etiketes (angl. tags). Tai padeda sutaupyti valandas ar net kelias dienas darbo laiko, nes po perkėlimo nebereikia atlikti tam tikrų modelio valymo darbų ar tikrinti įkelto modelio tikslumo. Sklandus modelio perkėlimo procesas padeda sutelkti dėmesį į svarbiausią projekto dedamąją – projekto vizijos išpildymą.

„V-Ray for SketchUp“ yra vizualizavimo papildinys, tiesiogiai integruotas į „SketchUp Pro“. Šis įrankis yra populiarus tarp „Trimble SketchUp“ ir kitos 3D modeliavimo programinės įrangos naudotojų. Gamintojas, siekdamas supaprastinti „V-Ray“ produktų liniją ir pasiūlyti klientams daugiau vertės bei lankstumo, produkto pavadinimą sujungė į vieną. Nepriklausomai nuo to, kokiai programinei įrangai įsigijamas papildinys, tereikia įsigyti „V-Ray“ prenumeratą, tinkamą visiems produktams.

„V-Ray 6 for SketchUp“ ypatybės

• „V-Ray“ – variklis, kurio pagrindu išgaunamos realaus laiko vizualizacijas (angl. real-time viewer);
• Funkciškai patobulintas „Frame Buffer“;
• Šviesos valdymas perteikiant „Light-Mix“;
• Nauji medžiagų sluoksniai: kailis ir blizgesys;
• Pagerintas medžiagų atsitiktinis parinkimas pagal jų vietą ir spalvą;
• Patogesnis objektų kontūrinių linijų valdymas;
• Apšvietimo scenarijaus analizės galimybės naudojant „Light Gen“ įrankį;
• Patobulinta „Dirt“ žemėlapio tekstūra;
• Fiziškai tikslesnė saulės šviesa ir atmosfera;
• Palaikomas „SketchUp 2021-2023“.

Naudojant 3D skenavimo prietaisus (žr. „3D skeneriai“), išgaunama tiksli 3D objektų kopija – taškų masyvas. Tai yra taškų rinkinys, kuriame kiekvienas taškas turi 3D koordinates (X,Y,Z). Taškai formuoja plokštumas, priklausomai nuo pasirinkto taškų tankumo. Kadangi vartotojų tikslas yra analizuoti nuskenuotą aplinką – gamintojas siūlo Trimble RealWorks, programinę įrangą, skirtą valdyti, apdoroti ir analizuoti tiek mažus, tiek milžiniškus duomenų rinkinius: interjero objektai, architektūros elementai, architektūriniai kompleksai, miestai, inžineriniai tinklai. Naudojant Trimble RealWorks yra galimybė atlikti matavimus, išsikelti reikiamas projekcijas, derinant su gretimomis programinėmis įrangomis – parengti tikslią objekto kopiją, 3D modelį.

Trimble Scan Essentials priedas leidžia sistemingai perkelti taškų masyvo informaciją į 3D modeliavimo aplinką. SketchUp Pro aplinkoje galėsite betarpiškai atlikti modeliavimo darbus ir paruošti galutinius brėžinius ar 3D modelius. Modelio ir 3D taškų masyvo palyginimo funkcionalumas leis įvertinti modeliavimo tikslumą ar palyginti kaip pasikeitė situacija atlikus objekto pakartotinį skenavimą.

D.U.K

Ar galiu išbandyti „SketchUp“ prenumeratą prieš ją pirkdamas? 
Tikrai taip – atsisiųskite naujausią versiją ČIA ir prisijunkite su Trimble ID (TID) paskyrą, kad pradėtumėte 7 dienų bandomąjį laikotarpį. Atminkite – kiekvienas asmuo gali susikurti tik vieną Trimble paskyrą.

Keliais kompiuteriais vienu metu, galiu naudotis programa, įsigyjęs SketchUp prenumeratą?
„SketchUp“ prenumerata yra susieta su konkretaus vartotojo „Trimble ID“ paskyra, kuri leidžia aktyvuoti prenumeratą dviejuose kompiuteriuose vienu metu. V-ray atvaizdavimas vienu metu veiktų tik viename kompiuteryje.

Ar galima atnaujinti „SketchUp Pro“ prenumeratą į „Studio“?
Aktyvią „SketchUp Pro“ prenumeratą galima atnaujinti į „Studio“ sumokėjus kainos skirtumą. Papildomai tektų mokėti tik už likusias abonemento dienas proporcingai.

Ar viename kompiuteryje gali būti aktyvios kelios Trimble paskyros?
Viename kompiuteryje gali būti aktyvi tik viena Trimble paskyra. Keičiant kompiuterių vartotojus, reikės pakeisti Trimble paskyras. 3D Warehouse aplinkoje galima sukurti atskirus profilius, nepriklausomai nuo Trimble.

Ar man reikia interneto ryšio, kad galėčiau naudotis „SketchUp“ prenumerata?
Kai pirmą kartą suaktyvinate „SketchUp“ prenumeratą, privalote turėti interneto ryšį. Toliau, norint neišjungti abonemento konkrečiame įrenginyje, kartą per mėnesį būtina prisijungti prie interneto.

Ar pasibaigus prenumeratai vis tiek galėsiu pasiekti savo SketcUp modelius?
Pasibaigus prenumeratai, su juo susijusios koregavimo funkcijos ir paslaugos nebebus pasiekiamos, tačiau modeliai bus pasiekiami naudojant nemokamą „SketchUp Free“ versiją.

Kas atsitiks su visais „SketchUp“ papildiniais, kai baigsis mano prenumerata?
Kadangi Nemokamoje „SketchUp“ versijoje įskiepių naudoti negalima, toliau juos naudoti bus galima tik atnaujinus prenumeratą. Papildiniai liks jūsų mokamoje prenumeratoje.

Kas nutinka LayOut dokumentams pasibaigus prenumeratai?
LayOut neveiks be aktyvios prenumeratos ir vartotojas negalės atidaryti ar redaguoti savo LayOut dokumentų. Vartotojas turėtų nepamiršti juos laiku išsaugoti senesnėmis versijomis arba PDF formatu.

Ar pasibaigus prenumeratai vis tiek galėsiu pasiekti savo duomenis iš Trimble Connect?
Pasibaigus prenumeratai, „Trimble Connect“ paskyra grįš į laisvą režimą, leisdama vartotojui toliau naudotis 10 GB skirtos debesies vietos. Visi duomenys, viršijantys 10 GB limitą, bus pasiekiami tik skaitymo formatu.

Ar galima SketchUp prenumeratą perkelti į kitą Trimble vartotojo paskyrą?
Tik tais atvejais, kai darbuotojas nutraukia darbo santykius, su juo susietą abonementą galima pervesti į kitą paskyrą. Norėdami tai padaryti, susisiekite su mumis.