„Trimble Connect“? 

Dažnai veide išvystame nuostabą, kai ištariame šiuos du žodžius. Būtent dėl šios priežasties nusprendėme sukurti įrašą, padėsiantį susigaudyti. Pirmiausia, priminsime, jog šiais metais įsigaliojo galimybė įsigyti „SketchUp Pro 2019“ prenumeratą. Įsigiję  programinę įrangą metų laikotarpiui kartu įsigyjate ne tik naujausią programinės įrangos versiją, tačiau ir tam tikrus papildymus.  Vienas jų yra „Trimble Connect for Business“. 

Taigi ką apie „Trimble Connect"  naudinga žinoti skečaperiams?

Pabandykime įvardyti trumpai kas yra „Trimble Connect“. Jei tai būtų įmantri IT sąvoka, galėtų skambėti taip: „tai yra BIM debesija". O kaip skambėtų paprasčiau? Tai yra platforma, sukurta saugoti 3D projektus, jais dalintis uždaroje grupėje, organizuoti ir stebėti projekto eigą, palaikyti komunikacijos struktūrą tarp projekto dalyvių. Galima nustatyti įvairias funkcijas, dalintis ne tik SKP formatu, tačiau ir kitais: IFC, RVT, DWG

Tiesioginė sąsaja

Išbandykite tiesioginę sąsają tarp „SketchUp Pro“ ir „Trimble Connect“. Mes išbandėme ir pamatėme, kad galima žaibišku greičiu pasidalinti 3D projektu naudojant šiuos žingsnius: File > Trimble Connect > Publish Model. Atlikus šiuos žingsnius iškart atidaromas langas, kuris siūlo sukurti aplanką arba pasirinkti jau esamą, kuriame galima talpinti projektą. Antrą kartą publikuojant 3D projektą nebereikia kurti aplanko, debesijos platforma papildoma projekto versijomis. Atnaujinimų aktyvumas yra matomas platformos skiltyje „Activity“. Čia galima matyti autorių, įkėlimo laiką bei projekto miniatiūrą.

Jei galima projektu pasidalinti, tai turbūt galima projektą ir įsikelti iš debesijos į „SketchUp Pro“ projekto aplinką? O smagiausia dalis, tai, kad atlikę geometrijos pakeitimus, galime vėl pasidalinti projekto naujausią versiją, kuri bus išsaugota veiklos sąraše kaip naujausią versiją.

Papildomos informacijos priskyrimas

Naudojant „Trimble Connect“ yra galimybė bet kurioj projekto stadijoj palikti išnašas su komentarais, nurodyti projekto pradžios ir pabaigos datą ir pridėti papildomus dokumentus: File > Trimble Connect > Collaboration Manager.

Prisijungimas

Bent vieną kartą gyvenime mums visiems yra nutikę taip, kad nepastebėję ištraukto modemo kištuko iš elektros lizdo skambinome interneto įmonei prašydami pagalbos. Lygiai taip pat nutinka ir su paskyros aktyvavimu. Labai svarbi detalė yra prisijungimas prie „Trimble“ paskyros, nes jei nesame prisijungę, negalėsime naudoti šios sąsajos privalumų. Jei naudojate „SketchUp Pro 2019“ prenumeratą, tuomet paskyra jau aktyvuota, nes prisijungimas prie „Trimble Connect, „3D Warehouse“, „SketchUp Pro 2019“ yra vienas ir tas pats. O kaip prisijungti jei naudojate Nuolatinę vartotojo licenciją ir dar nebuvote prisijungęs? Tokiu atveju galite prisijungti prie platformos apsilankę „Trimble Connect“ elektroninėje svetainėje arba „3D Warehouse“ platformoje.

Darbotvarkė ir komandinis darbas

Kaip nepasimesti didelės grupės projektavimo procese, kai projekto dalyviai atlieka pakeitimu 3D modelio geometrijai vienu metu ir projektas yra didelės apimties? Būtent dėl šios priežasties debesijos paltformoje yra To do skiltis. Čia galite kurti užduotis, jas keisti, ištrinti, nurodyti deadline, papildyti nuorodomis ir pabrėžti žingsnio svarbą. 

Štai čia matome, jog yra galimybė priskirti atsakingą asmenį, užduoties vykdytoją Assignee, kurį pasieks automatinio laiško pranešimas apie priskirtą užduotį (jei tai buvo nurodytą nustatymų skiltyje).

Komandos sudėtis ir valdymas

Sėkmingas grupes, einančios link bendro tikslo, sudaro lyderis ir vykdytojai. Jei grupė didėja, struktūra tampa vis sudėtingesne. Kompleksinio projekto grupę sudaro skirtingos specializacijos ir pareigų atstovai: vadovai, projektuotojai, tarpininkai, konstruktoriai, inžinieriai, architektai ir t.t. Labai patogu, jog šioje platformoje galite nesudėtingai priskirti projekto dalyvius ir iš jų formuoti grupes. Galite nurodyti kiekvienos dalyvio ar grupės prieinamumo prie projekto teises.

Pagrindiniai nustatymai 

Kaip matome, šioje platformoje nustatymų skilčių nėra itin daug. Įdomiausia skiltis yra skirta automatinių laiškų nustatymams, nes čia galime nurodyti kokius pranešimus gaus projekto dalyviai. Yra galimybė taikyti skirtingus nustatymus tiek projekto dalyviams, tiek projekto administratoriams. Parinktys yra detalios: ar siųsti pranešimus kai įvykdomos užduotys, o gal kai projektas papildomas komentarais? Visi šie parametrai yra susiję su papildymais pačioje debesijos platformoje. 

__________________________________________________________________________________________

Paulina iš SketchUp Lietuvoje" komandos

Kitame įraše aptarsime „Trimble Connect“ 3D projekto atvaizdavimo ir medžiagos apdorojimo galimybes. Jei turite klausimų ar pastebėjimu, susisiekite su SketchUp Lietuvoje komanda užpildę nurodytą formą.

Share.

Comments are closed.