Naujoji „SketchUp“ versija jau čia!

Kartu pasirodė papildinys „Revit Importer“ Studio pakete ir kiti patobulinimai

Šiemet „SketchUp 2023“ naujinimai praturtins darbo eigą ir paspartins darbo procesą. „Trimble“ sujungė du bene dažniausiai naudojamus programinės įrangos įrankius architektūros rinkoje – „SketchUp“ ir „Revit“! Naujasis „Revit Importer“ įrankis suteikia dar daugiau pridėtinės vertės „SketchUp Studio“ paketui, o nauji „SketchUp Pro“ (įprastos kompiuterinės versijos) patobulinimai padeda didinti atliekamų darbų efektyvumą bei taupyti modeliavimui skirtą laiką. Taip pat tęsiant ilgametę tradiciją, buvo sukurta nauja mastelio figūra – Heather ir jos nuožmi, tačiau miela katė Lily. 

„SketchUp Studio“ sustiprino sąveiką tarp projektavimo sprendimų

Jei norite daugiau susipažinti su tuo, kaip naudoti „Revit Importer“ kviečiame žiūrėti šį filmuką (anglų kalba).

Sutaupykite laiko perkeldami „Revit“ modelį į „SketchUp Pro“ darbo aplinką

Naujasis „Importer“ įrankis, įdiegtas į „SketchUp Studio“ paketą, leidžia kovertuoti „Revit“ modelį į „SketchUp“ modelio geometriją, kad galėtumėte sklandžiai bendradarbiauti skirtinguose projekto etapuose, tarp skirtingų komandų.

Egzistuoja keletas skirtingų „Revit“ 3D modelio perkėlimo į „SketchUp“ aplinką būdų, tačiau tik „Revit Importer“ įrankis suteikia galimybę konvertuoti modelius perkeliant tikslią geometriją. Naudojant „Importer“ funkcionalumą, perkeliant modelį, yra išsaugoma modelio informacijos struktūra: „Revit“ modelio šeimos konvertuojamos į „SketchUp“ grupes, komponentus bei etiketes (angl. tags). Tai padeda sutaupyti valandas ar net kelias dienas darbo laiko, nes po perkėlimo nebereikia atlikti tam tikrų modelio valymo darbų ar tikrinti įkelto modelio tikslumo.

Sklandus modelio perkėlimo procesas padeda sutelkti dėmesį į svarbiausią projekto dedamąją – projekto vizijos išpildymą.

„Revit Importer“ funkcija paspartino mano darbo eigą ir sumažino laiko, skirto „Revit“ projekto perkėlimui ir sutvarkymui, sąnaudas nuo kelių dienų iki kelių valandų, net ir tuomet kai reikia perkleti labai sudėtingus modelius.”- teigia Carl Goodie, VDC vadovas.

Kodėl verta naudoti „Revit Importer“ funkciją?

/ Tai pagerina bendradarbiavimo kokybę tarp bendradarbiaujančių komandų;
/ Perkeliant projektą, išsaugoma modelio informacijos struktūra;/ Patogus būdas perkelti „Revit“ 3D modelį į „SketchUp“ aplinką tam, kad galėtumėte greitai paeskizuoti papildomų idėjų kompleksiniams objektams, po to grįžti į „Revit“ aplinką ir tęsti darbą BIM aplinkoje;
/ Efektyvumas. Importuojamas „Revit“ dokumentas automatiškai optimizuojamas lengvesnei geometrijos manipuliacijai „SketchUp“ aplinkoje, dokumento apimtis sumažinama;
/ Importuojant atsižvelgiama į „Revit“ medžiagos spalvas bei parametrus, tam kad būtų pagreitinta vizualizavimo darbp eiga; / „Revit“ aukštų lygiai (angl. levels) konvertuojami į „SketchUp“ pjūvių plokštumas (angl. section planes).

„Mums labai patinka „Revit Importer“. Ši funkcija sutaupė mums daug laiko ir, mano nuostabai, šiuo metodu perkeltų dokumentų dydis yra daug mažesnis nei naudojant kitus metodus. Šis įrankis tapo esminiu mūsų darbo procese.  (Shyam Singh, GLMV architektė)

Naudotojai, turintys „SketchUp Studio“ paketą, galės naudotis „Revit Importer“ funkcionalumu, kai tik atnaujins turimą versiją į 2023-ųjų versiją. O tie naudotojai, turintys, „SketchUp Pro“ licenciją, galės išbandyti „Revit Importer“ funkciją, įrašę ją atskirai ir pradėję bandomąjį laikotarpį. Norint naudoti „Revit Importer“, nereikia turėti Revit licencijos.

Sujungtos darbo eigos

Naudojant naująjį „SketchUp Studio“* funkcionalumą „common installer“, galite rasti, atsiųsti ir instaliuoti visus Jums reikalingus įrankius, padėsiančius pagerinti darbo eigą ir kurti sudėtingus projektus. Į „SketchUp Studio“ paketą įtrauktas ir „V-Ray 6“** vizualizacijų kūrimo sprendimas, leidžiantis kurti įtraukiančias ir foto-realistines vizualizacijas bei „Scan Essentials“*** – skirtas taškų debesų (angl. point cloud) importavimui. Abu šie įrankiai dar 2022-aisiais metais buvo papildyti naujais įrankiais bei funkcijomis.

* „SketchUp Studio“ yra skirtas tik Windows naudotojams;
** „V-Ray“ turi integruotą anglų ir kinų kalbas;
*** „Scan Essentials“ turi integruotą anglų kalbą.

Atnaujinimai „SketchUp“ ir „LayOut“ sprendimuose

Kurkite bet ką greičiau ir efektyviau su naujausiais ir atnaujintais modeliavimo bei dokumentacijos įrankiais „SketchUp“ darbalaukio versijos sprendime. Atraskite naujajį „Flip“ įrankį, valdykite DWG dokumentus „LAyOut“ aplinkoje ir dar daugiau.

„Flip“ įrankio funkcionalumas

Naujasis „Flip“ įrankis leidžia vizualizuoti modelio simetriško pasukimo kryptis. Įrankis suteikia galimybę vizualiai pamatyti ašis, sukurdamas žalią, raudoną ir mėlyną stačiakampius, kuriomis remiantis sukama geometrija simetriškai. Tai leidžia greičiau susigaudyti ir tinkamai pasirinkti, kuria ašimi reikia pasukti objektą. Pažymėkite geometriją, paspauskite ant „Flip“ funkcijos ir nurodykite kuri ašies plokštuma taps simetrijos centru! Naudojant šį įrankį išvengiama nereikalingo spaudinėjimo ir grįžimo atgal netinkamai pasirinkus pasukimo ašį (anksčiau buvo galima rinktis iš sąrašo remiantis spalvomis).

Naudingas patarimas! Norite greitai, vos keliais paspaudimais, sukurti veidrodinę objekto geometrijos kopiją? Suaktyvinkite įrankio „Flip“ kopijavimo rėžimą ir apverskite kopiją, kuri yra simetriška jūsų pasirinkimui. Nutempkite simetrijos ašies tašką iki to taško, kur kopijos susitiks ir paspauskite „Ctrl“ klavišą.

Valdykite nuorodas „LayOut“ sprendime

„Trimble“, „LayOut“ sprendime, pridėjo galimybę įkelti DWG dokumentus kaip nuorodas prie „LayOut“ dokumentų. Skamba pažįstamai? Tai toks pats procesas, kuris jau buvo iki šiol, tačiau dabar kaip nuorodas galima pridėti visus paveiksliukus, tekstų dokumentus ir AutoCad brėžinius.

Peržiūrėkite visus, pridėtus kaip nuorodas, išorinius dokumentus, gaukite pranešimus jei failo nuorodos data yra pasibaigusi. Atnaujinkite, sukurkite naujas nuorodas arba ištrinkite nebereikalingas dokumentų nuorodas, naudodami „File Reference Manager“ funkcijas.

Be viso to, visų jūsų pasirinkti stiliai (linijos storis, dydis,peržiūros pozicija) išliks tokie pat, kokie buvo prieš atliekant nuorodų atnaujinimus. Dokumentuokite ir pristatykite savo darbus su pasitikėjimu ir žinojimu, kad visos nuorodos yra galiojančios ir išlaiko Jūsų sukurtą stilių be papildomų pastangų.

Tikroji Renesanso asmenybė

Nuo sūrio gaminimo ir kopimo į ledynus iki laukinių kačių gelbėjimo – nėra daug dalykų, kurių negalėtų įveikti Heather. Jei to nepakanka sužavėti, Heather taip pat yra vyresnioji „SketchUp“ programinės įrangos inžinierė, itin dieliu indėliu prisidėjusi prie naujausios „SketchUp“ versijos atnaujinimų. Daugiau apie Heather ir jos katę Lily galite skaityti šiame straipsnyje (anglų kalba).

Patobulintas, didelės vertės pasiūlymas

Jei jau turite „Pro“ ir „Studio“ prenumeratą ir norite išbandyti visus aukščiau pristatytus naujinimus, galite atsisiųsti naujausiąją programinės įrangos versiją paspaudę čia arba per savo „Trimble“ paskyrą. Jei nesate įsigiję, tačiau norėtumėte pabandyti, turite 30-ies dienų trukmės nemokamą bandomąją versiją. O jei nusprendėte įsigyti, galite tai padaryti kreipdamiesi į mus arba į tiesioginius pardavimų atstovus.

Prenumeruokite, paspaudę ant mygtuko, esančio žemiau.

Daugiau detalios informacijos

Jei norite sužinoti daugiau apie 2023-ųjų metų versiją, peržiūrėkite visas leidimo pastabas. Dėkojame, jog pasirinkote „SketchUp“. Jei turite klausimų ar atsiliepimų, apsilankykite mūsų Facebook grupės puslapyje „SketchUp Lietuvoje bendruomenė“. Jei norite įsigyti – kreipkitės į sketchup@geonovus.lt arba susisiekite tiesiogiai su pasirinktu pardavimų partneriu