Kurkite bet kur ir bet kada su iPad planšetėms skirtu SketchUp!

„SketchUp for iPad“ versija, sukurta planšetiniam kompiuteriui, yra naujas būdas kurti, atlikti pakeitimus ir peržiūrėti 3D modelius nepaisant to kur esate: ar statybų aikštelėje, ar pakeliui į susitikimą su klientu, ar darbo vietoje. Nauodami „Apple“ pieštuką galite modeliuoti ir kurti savo planšetėje.

Tiems, kurie turi aktyvią „SketchUp“ prenumeratą savo kompiuteryje ir jau dabar nori išbandyti „iPad“ planšetėms skirtą versiją, gali ją atsisiųsti ČIA, Na, o norintys išbandyti nemokamai, galite atsisiųsti (susikurti paskyrą nemokamai bandomajai versijai) ČIA.

„SketchUp“ iPad versijos testavimas

„SketchUp“ gamintojas, žinodamas kiek daug teigiamų pokyčių dizaino kūrimo procese atneštų versijos kūrimas planšetiniam kompiuteriui, sukūrė versiją planšetiniam kompiuteriui. Siekdamas išbandyti funkcionavimą, susipažinti su praktinėmis pritaikymo galimybėmis ir daugiau susipažinti su kliento poreikiais, gamintojas atrinko pirmuosius savanorius testuotojus. Šie asmenys galėjo išbandyti produktą darbo praktikoje. 

Pirmajame etape buvo testuojama galimybė nuvykti į vietą ir eskizuoti naudojant programinę įrangą planšetiniame kompiuteryje, o antrajame etape – galimybė pažymėti elementus, palikti komentarus komandos nariams ir toliau vystyti procesus kompiuteryje. Skaitydami žemiau susipažinsite plačiau su testavimo eiga bei atsiliepimais.

Štai kelių testuotojų komentarai: 

„SketchUp“ programinės įrangos „iPad“ programėlę naudojau keletos etapų metu. Pirmiausia, naudojau kaip eskizavimo įrankį. Šiame idėjos išgryninimo etape įrankis labai pagelbėjo, nes  galėjau eskizuoti naudodamas planšetinį kompiuterį ir pratęsti kompiuterio įrenginyje vystant idėją toliau, t.y. detalizuojant. Taip pat naudojau žymėjimo būseną ir naudodamas planšetei skirtą „Apple” pieštuką eskizavau tioesiogiai „SketchUp“ 3D modelio aplinkoje. Tai pasirodė būsiant naudinga susitikimuose su klientais, projektų vadovais, partneriais ir konsultantais. Galiausiai, kitame etape buvo naudinga statybų aikštelėje. Įprastai turėdavau su klientais susitikti ofise tam, kad aptartume projekto detales, o dabar to nebereikia, nes galim aptarti vietoje. Tai pasirodė sklandu ir greita.”

João Queiroz e Lima, architektas įmonėje Casca

„Mes naudojame „SketchUp“ kurdami architektūrinius objektus. Nuo šiol galime pasiimti projektą su savimi. „SketchUp for iPad“ versija turi dar daugiau peržiūros galimybių, kurios itin praverčia nuvykus į statybų aikštelę. Galime padidinti vaizdą ir priartinti reikiamus objekto elementus, juos tiksliai išmatuoti. Tai padeda efektyviau vykdyti komunikaciją. Mūsų klientams patinka matyti 3D modelį „iPad“ ekrane lygiai taip pat kaip ir atspausdintą ant popieriaus lapo. Man patinka „iPad“ versija, nes tai yra tarsi elektroninė popieriaus versija bet žymiai lankstesnė.”

Architektas Guy Wydouw ir SketchUp papildinio architectuurburo wydouw bvba platintojas.

„Aš naudoju „SketchUp“ praktiškai kiekvieną dieną filmų industrijoje. Šiuo metu naudoju „iPad“ versiją ir nešuosi idėjas kartu su savimi bet kur – į traukinį, į fimavimo aikštelę ir t.t. Anksčiau, kai „iPad“ versijos dar nebuvo, eskizuodavau ranka and antspausdintų „SketchUp“ scenų ir matmenis pasižymėdavau ant popieriaus lapo ranka. Dabar tai galiu padaryti filmavimo aikštelėje kartu su filmo režisieriumi. Tai padeda sutaupyti daug koncepcijos vystymo laiko – trunka maždaug pusdieniu trumpiau. Beje, neprarandu erdvės 3D modeliavimui planšetėje dėl patogiai išdėstytos darbo aplinkos. Visi meniu įrankiai yra išdėstyti atsidarančiose skiltyse, o tai sutaupo daug erdvės ekrane 3D mdoeliavimui”. –

Meno vadovas žinomiausiems filmams Luke Whitelock, IG: @lukewhitelockdesign

„Pagal specializaciją esu programinės įrangos inžinierius, tačiau naudoju „SketchUp“ programinę įrangą savo darbo su medžiu projektams. Projektuoju viską pradedant nuo baldų iki sudėtingų knygų lentynų. Naudodamas „iPad“ galiu dirbti nepaisant to kur esu. Galiu vystyti projektus sedėdamas namie ant sofos kartu su savo žmona. Nebesu priklausomas nuo kompiuterio ekrano. Yra puiku turėti šią galimybę.”

Medienos apdirbimo ekspertas George Decherney

O dabar susipažinkime su išskirtiniu testuoju Omar Calderon Santiago, dizaino vadovu įmonėje „Perkins Eastman. Perkins Eastman yra tarptautinė architektūros, interjero dizaino, miesto dizaino ir planavimo, landšafto, grafinio dizaino ir projektų valdymo studija. Omaras yra atsakingas už projektų koncepcijų vystymą ir renkasi  „SketchUp įrankį.

„SketchUp“ suteikia galimybę iškomunikuoti savo idėjas kolegoms bei klientams. „Perkins Eastman“ grupė yra unikali tuo, kad darbas vyksta bendradarbiaujant keletai skirtingų dizaino grupių. Tai reiškia, kad kiekvienas dirba įsiliedamas į bendrą komandinį darbą.”

Kaip pritaikote „iPad“ versiją savo darbe?

Ieškojome ir eksperimentavome su naujuoju įrankiu taikydami darbo eigoje ir supratome, jog galimybės yra begalinės. Aš naudoju įrankį kocepcijos išieškojimo etape. Tam, kad išlaisvinti kūrybinį procesą pravartu turėti įrankį, kuris yra nesudėtingas ir patogus. Turėti įrankį, panašų į popieriaus lapą bei pieštuką, o „SketchUp“  versija planšetiniam kompiuteriui būtent ir suteikia tokią galimybę.

Mano darbo eiga įprastai prasideda nuo vietovės įkėlimo į 3D aplinką. Tokiu būdu galiu pradėti kurti realybę atitinkančiame mastelyje. Pradedu kurti ir formuoti mases. Tai suteikia galimybę man ir komandai suprasti pastato mastelį bei aplinkos kontekstą. Kadangi nuo šiol yra nenutrūkstamas ryšys ir integracija tarp darbalaukio ir planšetinio kompiuterio versijų – galiu naudoti abu įrankius nenutrūkstamai.

„iPad“ versiją taip pat galima naudoti projekto detalizavimo etape. Pavyzdžiui, galiu įkelti nuotrauką arba objekto planą ir iškelti tūrius, po to sutelkti dėmesį į atitinkamą projekto dalį ir ją tobulinti.

Taip pat džiaugiuosi galėdamas nesudėtingai įkelti 3D modelius į projektą iš „3D Warehouse” 3D modelių bibliotekos tiesiai į savo virtualų projektą planšetiniame kompiuteryje. Tai padeda pagreitinti darbo eigą.“

Kokią naudą pastebėjote naudojant „SketchUp for iPad“ versiją savo darbe?

Tai išlaisvino. Man patinka sprendimo mobilumas, nes galiu kurti būdamas bet kur. Pastarieji keleri metai atnešė naują požiūrį į tai kaip dirbame ir suteikė galimybę dirbti ne tik biure. Darbas turi būti lengvai transportuojamas, o naudojant „SketchUp for iPad“ taip ir yra.

Išbandykite „SketchUp“ naujai

Norėdami išspręsti sudėtingiausias užduotis koncepcijos vystymo etape, galite naudoti įrankius, palengvinančius darbo eigą. Kodėl „SketchUp“ ir „iPad“ yra tobula (dizaino) pora? Nes:

  • darbas nepririša prie biuro stalo, nepaisant to ar esate prisijungę prie interneto, ar ne;
  • kūrybos procesas palengvėja, nes 3D projektus vystyti galima ranka ir „Apple“ pieštuku;
  • galimybė pasiekti 3D projektus iš bet kur;
  • galimybė dalintis savo idėjomis naudojant „AirDrop“ tekstą, el. paštą arba sinchronizuojant dokumentus su mėgstama saugyklos programa.


Taip pat išliko visos pagrindinės 3D darbo aplinkos lentelės, kuriose rasite senuosius draugus: subjekto informaciją (angl. Entity Info), šešėlius (angl. Shadows), stilius (angl. Styles), medžiagų biblioteką (angl. Materials), vietos pridėjimo funkciją (angl. Add Location), žymas (anlg. Tags), scenas (angl. Scenes), vaizdų eksportavimą (angl. Image export), animacijos eksportavimą (angl. Animation export), prieigą prie 3D modelių bibliotekos… ir dar daugiau. Galiausiai, tai tas pats „SketchUp“, tik Jūsų planšetiniame kompiuteryje.

Be to, ši visiškai nauja sąsaja apima tvirtas, intuityvias 3D projektavimo galimybes, sukurtas specialiai „iPad“ įrenginiui 🔥. „SketchUp for iPad“ turi profesionalių funkcijų, kurių jums reikia, taip paprastai ir taip, kaip norite.

Atkreipkite dėmesį į šiuos pritaikymo elementus:

Automatinės figūros įrankį (angl. Autoshape). Ši nauja mašininio mokymosi funkcija leidžia jums akimirksniu paversti ranka brėžtas linijas 3D formomis. Dar geriau, galite įtraukti tiesioginius komponentus – parametriškai konfigūruojamus objektus, kurie perbraižo save realiuoju laiku.

Žymėjimo režimas (angl. Markup mode). Ar esate žmogus, kuris mėgsta pasižymėti pataisymus raudonu rašikliu? Yra sprendimas kaip tik Jums. Naudodami „Apple“ pieštuką galite pažymėti ir braižyti pritaikydami skirtingus stilius, spalvas bei potėpius. Kai būsite pasiruošę šias raudonas linijas paversti realybe, galite greitai paversti 3D objektu.

Papildytos realybės (AR) žiūrėjimas. Matykite savo projektus realiame pasaulyje naudodami galingas iPad papildytos realybės vaizdavimo galimybes. Kai naudojate papildytą realybę, galite peržiūrėti visas iš anksto išsaugotas scenas ir tyrinėti savo modelį įtraukiančiu 1:1 masteliu.

Nubrėžkite savo kelią: kurkite 3D naudodami planšetės pieštuką, pelę ir klaviatūrą arba kelių palietimų gestus. Pasirinkite tai, kas jums tinka geriausiai!

Pridėkite nuotraukos tekstūrą. Perkelkite realų pasaulį į savo projektus naudodami integruotą  iPad kamerą. Nufotografuokite ir pritaikykite vaizdą kaip tekstūrą ant bet kurio modelio paviršiaus.

Visada prisijungę prie ryšio. „Trimble“ debesija pagrįstas projektų valdymo sprendimas „Trimble Connect“ dabar pasiekiamas ranka. Naudodami „Trimble Connect“ galite dirbti naudojant bet kurią versiją, bet kuriame įrenginyje –  „SketchUp Pro“, „SketchUp for iPad“ ir „SketchUp for Web“. Nesvarbu iš kurio įrenginio, tačiau visada turėsite prieigą prie naujausio dokumento, todėl, kai skambins klientas ar kolega, būsite pasirengę atsiliepti.

Tarp-programinis funkcionalumas. „SketchUp“, skirta „iPad“, taip pat puikiai veikia su kitomis programomis. Naudodami USDz eksportavimo galimybę galite kurti 3D formatu naudodami „SketchUp“, skirtą „iPad“, ir piešti arba piešti naudodami įvairias kitas programas, įskaitant „Procreate“ ir „Morpholio Trace“.

Pažvelkite į „SketchUp“, skirtą „iPad“ planšetei.

Kaip išbandyti? 

Puikios naujienos! „iPad“ versija gali naudotis visi, turintys aktyvią „SketchUp“ prenumeratos licenciją. Taip, jūs perskaitėte teisingai: „Go“, „Pro“, „Studio“ ar aukštojo mokslo institucijų  licencijų prenumeratoriai gali pradėti kurti „SketchUp“ modelius naudodami „iPad“ versiją jau šiandien!

Norite pirmiau išbandyti? Galite jį ištestuoti naudodami nemokamą 30 dienų bandomąją versiją.

Nuo ko pradėti

Kai būsite atsidarę programinę įrangą, peržiūrėkite skirtuką „Mokytis“ (angl. Learn), esantį kairėje pagrindinio ekrano pusėje. Gamintojas sukūrė mokomąsias programas, kurios padės jums perprasti įrankį greičiau. Nesvarbu, ar ką tik pradedate, ar jau kelis kartus naudojote „SketchUp“, tikrai gausite naudingų 3D modeliavimo su „iPad“ patarimų.

Norite dar daugiau sužinoti apie funkcijas ir kaip pradėti? Visą informaciją rasite pagalbos centre (anglų kalba).

Arba pradėkite naudodami vieną iš toliau pateiktų nuorodų:

Atsisiųsti programėlę į įrenginį
Pradėti 30 dienų bandomąją versiją

Norite įsigyti?

Kreipkitės sketchup@geonovus.lt arba susisiekite tiesiogiai su pasirinktu pardavimų partneriu: sketchup.lt/partneriai/

Get started

Create, edit, and mark up 3D projects anywhere with SketchUp for iPad. Start a free 7-day trial, or access the app with any paid SketchUp subscription.

App Store badge

Scan with your iPad

QR code for app download

Use the camera on your iPad to scan the QR code. Learn More.

 

Create when inspiration strikes

Brilliant ideas don’t always hit you when it’s convenient — but a mobile 3D drawing space makes it possible to get work done wherever you are.

Rendering of cafe with a tablet in the foreground.
 

Sketch anything in 3D. Simple.

With support for Apple Pencil, multi-touch gestures, and of course, mouse and keyboard, you can easily draw, swipe, and click to give form to your creative vision.

Modifying a 3D model on a tablet.
 

Mark up & move projects forward

Quickly redline 3D models, make field edits on the fly, and sync all of your changes to the cloud to keep stakeholders aligned while on the go.

3D rendering of a construction site with a tablet in the foreground.

When you start to do a concept, and you need to unleash your creativity, you need tools that are easy to use – tools similar to sketching on a physical piece of paper, and SketchUp for iPad does precisely this.

Omar Calderon Santiago
Design Principal at Perkins Eastman

It [SketchUp for iPad] helps me communicate more efficiently with our general contractors. They love seeing the model on an iPad versus paper because it’s more detailed. I enjoy 3D modeling on iPad because it’s like a digital piece of paper; it’s so much more flexible than bringing your laptop out in the field.

Guy Wydouw
Architect from architectuurburo wydouw bvba

Features you’ll love

 
Just Draw mode

As simple as sketching with pen and paper, create in 3D using your Apple Pencil.

 
Autoshape

Doodle something with an Apple Pencil (or your fingers!) and watch it come to life in 3D.

 
Markup mode

Mark up drawings and overlay annotations in 3D with different styles, colors, and strokes.

 
Add Photo Texture

Import imagery and add real-world photo textures using your iPad’s camera.

 
AR viewing

Situate your 3D model in the physical environment using AR mode, and see your designs from a whole new perspective.

 
3D Warehouse

Speed up your design workflow by downloading from our library of over four million pre-built models, including foliage, fixtures, appliances, and furniture.

 
Live Components

Rapidly prototype in 3D by pulling in parametrically configurable models from 3D Warehouse.

 

Unleash your creativity

SketchUp for iPad is the most accessible bridge for designers who have always dreamed of creating in 3D. Mark up designs, reimagine ideas, present the final concept, or start a project from scratch with the ease of drawing by hand. Take your design process up a notch in new, exciting – and mobile – ways.

I use SketchUp every day in the film industry. Now, I use SketchUp on my iPad and take my work wherever I go – the train, on set, etc. Before SketchUp for iPad, I would hand sketch on sets and jot down dimensions on a piece of paper; now, I can do it right there with the Director on my iPad. It’s saved me a lot of design time – about half a day’s work. Plus, I don’t lose any modeling space with the way the UI has been developed. All of the menus are dropdowns, so it saves a ton of space. 3D visualization on iPad has ever been easier.

Luke Whitelock
Art director for top feature films

I build everything from furniture pieces to intricate bookcases. With iPad, I can take my work wherever I go. I can quickly capture my woodworking projects while sitting on the couch with my wife. I’m no longer tied to my desktop. It’s great to have that flexibility.

George Decherney
Expert woodworker
 

Always connected

A robust integration with our cloud-based collaboration platform, Trimble Connect, keeps files in sync across devices so you can move seamlessly between SketchUp for iPad, SketchUp for Web, and SketchUp Pro desktop design apps. Whether you’re connected to high-speed internet, or you’re working offline, take your work with you wherever you go.

3D rendering of desktop, tablet and mobile phone.

See it in action

Bring your models along for the ride

Wherever your projects take you, SketchUp for iPad has your back. Draw and iterate quickly in 3D, review and collaborate with ease, and keep the project moving forward — directly on iPad.

In the office
On the job site
On the couch
On the go