2023.1 atnaujinmas: atnaujintos piktogramos ,,SketchUp for Desktop" ir ,,LayOut" valdymo languose. Nauji modeliavimo elementai ,,SketchUp for Desktop" versijoje, optimizuoti procesai ir dar daugiau ,,LayOut” pagalbinėje programoje.

Optimizuokite savo darbą naudojant varotojo sąsajos atnaujinimus ir pasirinktus valdiklius

,,SketchUp for Desktop”  vėl stebina naujovėmis, visos piktodramos atnaujintos, suvienodinta stilistika. Naujasis pagreitinantis projektavimo procesus įrankis ,,Snaps”. Optimizuoti dokumentaciniai procesai, patobulinti atvaizdavimo valdikliai modeliuojant realiu laiku. Na ir žinoma tie, kurie vertina greitį, našumą bei rezultatą, įvertins ir ,,LayOut” programos pakeitimus, patobulinimus.

 

Kas gi naujo 2023.01 versijoje?

Naujos piktodramos Desktop ir Layout platformose atgaivins jūsų žvilgnsį

Naujos "Desktop" ir "LayOut" piktogramos atnaujina vartotojo bei valdymo sąsajas. Naujos ikonos naujam žvilgsniui

Be mastelio, modelio bei žinoma ašių, SketchUp piktodramos, jų tvarka, ogranizuotumas ir žinoma išdėstymas yra begalo svarbus Jūsų viso projektavimo proceso metu. Tad ,,Push-Pull”, ,,Paint Bucket” arba ,,Follow Me” įrankiai praktiškai nepakito. Spartieji klaviškai yra taipogi vienas iš svarbesnių, optimizuojančių procesus aspektų, tad komandas bei piktogramas šioms pagrindinėms modeliavimo funkcijoms SketchUp pasistengė išlaikyti nepakitusias bet stilizuotas. SketchUp kūrėjai vertina Jūsų pasitikėjima ir kasdiena galvoja apie vartotojo patogumo bei kurybinio malonumo tobulinimą.

Pirmą kartą per 11 metų „SketchUp for Desktop” ir „LayOut” piktogramos buvo visiškai pakeistos bei stilizuotos. Atnaujintos piktogramos nepakeis įrankių juostos dydžio ar išdėstymo, todėl vis tiek turėsite pakankamai vietos modeliavimui ir galimybę pertvarkyti įrankius pagal sau įprastą išdėstymą. Naujosios piktogramos tapo modernesnės, minimalistiškesnės bei žinoma išlaikė savo funkcionalumą bei sparčiųjų klavišų komandas.

Pakeitimas gali būti šiek tiek neįprastas dėl naujų spalvų bei piktogramų, todėl pateikiame keletą trumpų nuorodų vadovų  Windows OS (SketchUp) / Mac OS (SketchUp) skirtų „SketchUp for Desktop” ir „LayOut”. Jie padės susipažinti su naujomis piktogramomis ir išmokti sparčiųjų klavišų, kurių galbūt nežinojote. Jei iš karto nepastebite piktogramos arba nežinote, ko ieškoti, tiesiog naudokite pagalbos > paiešką, kad ją surastumėte!

"Snaps" padeda kurti modelius, kuriuos galima greičiau pritaikyti prie anksčiau sukurtų projekto dalių.

Judėkite taip greitai, kaip galite įsivaizduoti. Kai skriejate aplink savo besivystančius dizainus, objektų perorientavimas vienas kito atžvilgiu yra nuolatinė užduotis. „Snaps” palengvina skirtingų įrankių perjungimo naštą, kad būtų galima atlikti kelias objekto transformacijas vos keliais paspaudimais bei nesugadinant geometrijos. Dabar galite kurti modeliavimo sistemas, skirtas efektyviai ir nuspėjamai sąveikauti jūsų dizaine su iš anksto nustatyta orientacijos logika/pozicija.

Pavyzdžiui, tarkime, kad planuojate mokyklą ir turite orientuotis bei pastatyti pasirinktinius šviestuvus, kurie neturi aiškių išvadų taškų. Snapai leidžia apibrėžti šviesos padėtį lubų ar sienos atžvilgiu ir išlaikyti tokią geometriją kiekvieną kartą, kai ją dedate ant pasirinktos plokštumos. Galite atkartoti veiksmą visose klasėse ir užfiksuoti šviesą vienoje operacijoje, negalvodami apie tai, kaip ji kiekvieną kartą pozicionuojasi konkrečiose patalpose. Įdėkite „Snaps” į apšvietimo sistemą per grupes ir komponentus, kad vienu metu nustatytumėte ir orientuotumėte visus įrenginius. Tai dar labiau optimizuoja Jūsų projektavimo procesus.

Trys priežastys užfiksuoti

  1. Išdėstykite objektus esamose erdvėse. Sulygiuokite įprastus objektus sienų, grindų ar lubų atžvilgiu, nesukurdami naujų išvadų taškų. Perkeliant skaitiklius, lentynas ir baldus naudojant „Snaps”, lengva greitai maišyti objektus, kol rasite optimalų norimą išdėstymą.
  2. Sukurti komponentų modeliavimo sistemas dizaino kūrimui ar sudėtingoms konfigūracijoms. Sukurkite iš anksto sukonfigūruotas arba lengvai konfigūruojamas modeliavimo sistemas, kurios gali padėti efektyviai išdėstyti sudėtingus objektų tinklus, tokius kaip fasado plokštės, apželdinimas, baldai, keliai, plytelės ir kt. Snapai yra ypač naudingi komponentams su galinėmis jungtimis, pavyzdžiui, lentynų sistemoms logistikos sandėliuose.
  3. Tyrinėkite erdvines sąvokas. Didesnės formos gali būti konstruojamos ir tyrinėjamos naudojant pasikartojančius modulinius statybinius blokus. „Snaps” leidžia lengvai išdėstyti ir greitai ištirti galimybes.

Pridėkite nuotaikos, gyvybės naudodami "Horizon Color".

Išmokite pilnai išnmaudoti Horizon Color galimybes

„Horizon Color” leidžia sureguliuoti dangų „SketchUp”, papildant pasirinktinius fonus tamsiais arba spalvotais efektais, pereinančiais ar užgesinančiais horizontą variantais, kurie padės jums perduoti tobulą nuotaiką. Perteikite giedrą dangų arba aiškų, saulėtą jausmą, sukeldami emociją spalvomis, naudodami šią naują stiliaus keitimo savybę. „IPad” įrenginyje „Horizon Color” leidžia vartotojams kurti stilius, kurie geriau papildo tamsųjį režimą, tad nepraleiskite progos išbandyti ir Ipad versijos atnaujinimų.

Kas patobulėjo Layout?

SketchUp 2023.01 patobulinimai didina LayOut našumą ir jūsų darbo operatyvumą.

Našumas ir efektyvumas yra dvi labai svarbios jūsų kūrybinio proceso dalys. Štai kodėl „Trimble” džiaugiasi galėdama pristatyti du naujus „LayOut” atnaujinimus.

LayOut: paspartinkite darbus naudodami pasirinktinius atvaizdavimo valdiklius. (Gidas: Windows OS (LayOut) / Mac OS (LayOut). Patobulinti atvaizdavimo valdikliai užtikrina didesnį dokumentacijos darbo eigų efektyvumą. Naujame dokumento sąrankos skirtuke, pavadintame ,,Rendering” , nustatykite peržiūros srities skiriamąją gebą į mažą arba vidutinę ir nustatykite aukštą eksportavimo kokybę, kad nereikėtų perjungti darbo ir eksportavimo išteklių. Mažesnė redagavimo skiriamoji geba suteikia lengvesnio failo greitį dirbant su sunkiu „LayOut” puslapiu. Nekeisdami nustatymų, eksportuodami tą gražų, pristatymui paruoštą dokumentą klientui galite pasiekti maksimalaus profesionalumo lygio.

Nuvilkite automatinio teksto pavadinimo grupę arba atskirą etiketę į peržiūros sritį ir daugiau niekada nesijaudinkite dėl neautomatinių naujinimų. Bet kokie peržiūros srities pakeitimai suaktyvins automatinį susieto komentaro atnaujinimą.

LayOut: supaprastinkite naujinimus naudodami automatinio susiejimo etiketes

„Trimble” pridėjo daugiau automatizavimo etiketėms, gaunamoms iš „Scrapbooks” ir kopijų, todėl jums nereikės rankiniu būdu atnaujinti komentarų, pvz., pavadinimų – tai didžiulis laiko eikvotojas tvarkant didelius dokumentų rinkinius. Šis naujinimas užtikrina, kad nuvilkus elementus į konkrečią peržiūros sritį „LayOut” puslapyje, komentarų elementai liks susieti su peržiūros sritimi, o peržiūros srities pakeitimai suaktyvins automatinį naujinimą.

Be to, „Scrapbooks” dabar naudojasi mastelio grupių pranašumais ir jų dydį galima lengvai pakeisti iki tam tikros skalės. Visi šie patobulinimai sumažina nesutampančių etikečių ir peržiūros sričių tikimybę bei rankinių atnaujinimų, kuriuos turite atlikti, skaičių, pagreitindami dokumentų kūrimą „LayOut”. 

Kiti patobulinimai

„Trimble” nuolat stengiasi pagerinti jūsų dizaino patirtį, įsiklausydama į klientų atsiliepimus ir kurdama reikiamus įrankius. Labai pageidaujamas apvertimo įrankio „Custom Flip Plane” atnaujinimas leidžia pasirinkti pasirinktinę plokštumą (už X, Y ir Z ašių), apie kurią norite apversti objektą. Pasukimas bet kuria kryptimi – ne tik 90 laipsnių kampu – suteikia daugiau kontrolės ir kūrybinės laisvės modeliuojant.

Taip pat šiek tiek dėmesio skyrėme „Lasso” įrankiui. Daugiakampis Lasso įrankis leidžia sukurti pasirinkimo ribas vienu paspaudimu vienu metu, užtikrinant didesnį pasirinkimo tikslumą pele ar valdymo pultu.

Prisijunk prie mūsų!

Šie nauji „SketchUp for Desktop” naujinimai pagreitina jūsų projektavimo ir dokumentacijos darbo eigas, kad galėtumėte grįžti prie to, ką darote geriausiai: kurti ir kurti ateičiai. Jei naudojate senesnę „SketchUp” versiją, peržiūrėkite mūsų prenumeratos parinktis (rinktis prenumeratą) kad pasinaudotumėte šiomis galimybėmis. Jei turite prenumeratą, apsilankykite „Mano programos”, kad atnaujintumėte į naujausią versiją.

Turite klausimų? Nesivaržykite!

Jei norite sužinoti daugiau apie 2023-ųjų metų versiją, peržiūrėkite visas leidimo pastabas. Dėkojame, jog pasirinkote „SketchUp“. Jei turite klausimų ar atsiliepimų, apsilankykite mūsų Facebook grupės puslapyje „SketchUp Lietuvoje bendruomenė“. Jei norite įsigyti – kreipkitės į sketchup@geonovus.lt arba susisiekite tiesiogiai su pasirinktu pardavimų partneriu