Gidas Pradedantiesiems

Sveikas prisijungęs!

 Sėkmingai ir produktyviai išbandyk bei įsivertink visas SketchUp galimybes. Štai keletas nuorodų kurios padės Tau toliau susiorientuoti.

Kodėl verta rinktis SketchUp? 

Universalus

„SketchUp“ galima naudoti įvairioms programoms, įskaitant architektūrą, interjero dizainą, inžineriją, statybą ir kt. Galite kurti pastatų, baldų, peizažų ir kt. modelius ir pridėti detalių, pvz., tekstūrų, apšvietimo ir šešėlių, kad sukurtumėte tikrovišką vaizdinį vaizdą.

Galingi įrankiai

„SketchUp“ turi daugybę įrankių ir funkcijų, leidžiančių lengvai kurti sudėtingus modelius. Nuo paprastų formų iki sudėtingų detalių – „SketchUp“ įrankiai skirti padėti jums sukurti tikslius ir vizualiai patrauklius modelius.

Lengva išmokti ir naudoti

Programinė įranga sukurta taip, kad būtų patogi vartotojui, naudojant paprastus įrankius ir sparčiuosius klavišus, kurie leidžia tiksliai ir greitai kurti 3D modelius.

Didelis 3D sandėlis

SketchUp 3D sandėlis yra didžiulė internetinė vartotojų sukurtų modelių biblioteka, kurią galite naudoti kaip nuorodas, įkvėpimą arba kaip atspirties tašką savo projektams. Šis išteklius nuolat auga ir suteikia prieigą prie daugybės dizaino idėjų ir išteklių.

LayOut funkcija

„SketchUp“ išdėstymo funkcija leidžia iš 3D modelių kurti 2D dokumentus, tokius kaip planai ir aukščiai. Tai padeda efektyviau bendrauti su savo projektais su klientais, komandos nariais ir rangovais.

Bendradarbiavimas

„SketchUp“ leidžia komandoms lengvai dirbti kartu su projektu, naudojant įrankius, kurie leidžia keliems naudotojams pasiekti ir redaguoti tą patį modelį tuo pačiu metu. Tai padeda supaprastinti projektavimo procesą ir užtikrina, kad projekto metu visi būtų tame pačiame puslapyje.

Integravimas su kitais įrankiais

SketchUp“ integruojamas su įvairia kita programine įranga, įskaitant „AutoCAD“, „Rhino“ ir „Revit“, todėl lengva perkelti modelius iš vienos programos į kitą ir naudoti „SketchUp“ kartu su kitais įrankiais.

Energijos analizė

„SketchUp“ energijos analizės įrankis leidžia atlikti energijos modeliavimą, kad įvertintumėte savo dizaino našumą. Tai padeda priimti pagrįstus sprendimus dėl statybinių medžiagų, izoliacijos ir kitų veiksnių, turinčių įtakos energijos vartojimo efektyvumui.

Suderinamumas su VR ir AR

„SketchUp“ suderinamas su virtualios ir papildytos realybės technologijomis, todėl galite mėgautis savo dizainu visiškai įtraukiančioje aplinkoje. Tai padeda priimti pagrįstus sprendimus dėl savo dizaino ir veiksmingiau perduoti savo idėjas kitiems.

Penki lygiai padėsiantys Tau greičiau susiorientuoti programinėje įrangoje bei visapusiškai išmėginti visas SketchUp Pro bei Studio galimybes optimizuojant savo brangų laiką.

Mielas bendruomenės narį! Štai pirmasis žingsnis suspažinti su intuityviausia 3D modeliavimo programine įranga.

Šioje video pamokoje pademonstruosime, kaip naudotis skirtingomis kameromis, perspektyvinėm bei aksonometrinėm projekcijom. Suvokti ašių svarbą SketchUp programoje o taipogi išmoksite pasinaudoti vienomis pagrindinių funkcijų t.y. fasadų, planų bei pjūvių paruošimu spaudai.

Papildomi įrankiai, kurie pavers Jūsų darbus unikalesniais bei suteiks profesionalumo.

LayOut

Tai yra įrankis suteikiantis galimybę nesudėtingai perkelti 3D modelio informaciją į diagramas, brėžinius, „SketchUp Pro“ scenų rinkinius, prezentacijas ar tiesiog reikiamo mastelio 3D modelių vaizdų koliažą.

3DWarehouse

Trimble SketchUp 3D Warehouse, pasaulio didžiausia nemokama 3D modelių saugykla, dabar yra prieinamesnė dėka vaizdinės paieškos galimybės, vadinamos „Image Search“. Dabar vartotojai gali nufotografuoti objektą arba vilkti ir įklijuoti esamą vaizdą į 3D Warehouse paieškos juostą. 

StyleBuilder

 StyleBuilder įrankis, kuris atkeliauja į jūsų įrenginį kartu su „SketchUp Pro“.  Įsijunkite linijų stilių kūrimo įrankį ir kurkite keisdami parametrus arba importuokite skaitmenines linijas iš išorinių skaitmeninių šaltinių.

Predesign

Prieigą prie informacijos šaltinio, kuris padės įvertinti klimato rodiklius ir pasirinkti tinkamą kryptį projekto idėjai vystyti. 

Šiame vaizdo įraše pasimokysime naudotis pagrindiniais modeliavimo įrankiais iš Large Set Tool sekcijos. Sumodeliavę elemetarų turį, pritaikysime jį eksportavimui ar prezentacijai per Layout platformą. Taipogi išmoksite išsaugoti norimą fiksuotą aukštos rezoliucijos vaizdą.

Paskutinis lygis. Smagu matyti, kaip tobulėji. Šis lygis skirtas pažengusiems modeliuotojiems, tad kviečiame prisijungti prie video pamokų/apžvalgų. Apžvelgsime V-Ray papildinio galimybes, Scan Essentials taškų debesies masyvus bei žinoma paanalizuosime Revit Impoter’į.

V-Ray 6 for SketchUp

„V-Ray for SketchUp“ yra vizualizavimo papildinys, tiesiogiai integruotas į „SketchUp Pro“. Šis įrankis yra populiarus tarp „Trimble SketchUp“ ir kitos 3D modeliavimo programinės įrangos naudotojų. Gamintojas, siekdamas supaprastinti „V-Ray“ produktų liniją ir pasiūlyti klientams daugiau vertės bei lankstumo, produkto pavadinimą sujungė į vieną. Nepriklausomai nuo to, kokiai programinei įrangai įsigijamas papildinys, tereikia įsigyti „V-Ray“ prenumeratą, tinkamą visiems produktams.

Revit importer to SketchUp

Šiemet į „SketchUp Studio“ paketą buvo įdiegtas naujasis  „Importer“ įrankis, suteikiantis galimybę kovertuoti „Revit“ modelį į „SketchUp“ modelio geometriją. Naudojant „Importer“ funkcionalumą, perkeliant modelį, yra išsaugoma modelio informacijos struktūra: „Revit“ modelio šeimos konvertuojamos į „SketchUp“ grupes, komponentus bei etiketes (angl. tags). Tai padeda sutaupyti valandas ar net kelias dienas darbo laiko, nes po perkėlimo nebereikia atlikti tam tikrų modelio valymo darbų ar tikrinti įkelto modelio tikslumo.

Scan Essentials

Nesvarbu, ar atliekate renovaciją, ar pristatote naują pastatą, jums nereikia pradėti nuo nulio. SketchUp kompiuteriai gali pradėti ir užsisakyti, naudojant galima greitai ir lengvai konvertuoti įvairių geriausių formatų (E57, RWP, LAZ, TZF, LAS, PLY) taškų debesis tikslaus 3D modelio. 

Funkcijos „Trimble Scan Essentials“ leidžia:

 • Modeliuokite tiesiai ant taškų debesies, kad būtų tikslūs brėžiniai
 • Sureguliuokite spalvas ir skaidrumą naudodami intuityvią „Point Cloud Manager“.
 • Palyginkite savo modelį su taškų debesiu, kad užtikrintumėte modelio tikslumą naudodami tikrinimo įrankį
 • Priartinkite ir sutelkite dėmesį į konkrečias dalis naudodami iškirpimo langelį
 • Vienu metu peržiūrėkite nuskaitytus duomenis ir 3D modelius realioje aplinkoje
 • Sukurkite skersinius pjūvius naudodami išplėstinę įrankių juostą
 • Sulygiuokite nuskaitymo duomenis su savo modeliu
 • Lengvai pridėkite taškų debesis naudodami pasukimo ir perkėlimo įrankį
 • Žymiai pagreitinkite modeliavimo procesą įtraukdami konfigūruojamus 3D sandėlio modelius į taškų debesį
 • Dokumentuokite taškų debesies duomenis 2D formatu, eksportuodami tiesiai į „LayOut“.

O… gal jau apsisprendei?

 

Nedidelė pagalba tavo industrijoms

Kratovaizdžio dizainas

SketchUp Pro 2023 programinė įranka gebanti kolaboruotis su įvairiais papildiniais bei įrankiais skirtais kraštovaizdžio dizaino tobulinimui. Analizės, skaičiavimai bei tikslus kraštovaizdžio modeliavimas pagyvins Jūsų bendrą projetinį vaizdą.

Interjero dizainas

Praktiškai kiekvienas interjero dizaineris yra susiduręs su realistinio vizualizacijų pateikimu, tikslaus produkto, baldo ar viso interjero atvaizdavimo. Su SketchUp įrankisi skirtais interjero dizaino dalykų modeliavimui bei papildiniais skirtais išgauti fotorealistines Jūsų interjero vizualizacijas.

Baldų projektavimas

Reik sugalvot dar…

Architektūra

Reik sugalvot dar…

Papildiniai kurie paspartins bei realizuos Jūsų projektus

SketchPlus

Naujas SketchUp plėtinys, kuris prideda daugiau nei 30 lengvai naudojamų įrankių, kurių daugelis yra paprastai randami, tokie kaip objektų filtravimas, objektų atmintis, atvaizdavimas ir lygiavimas. Šie įrankiai, sukurti darbui paprastoje ir intuityvioje SketchUp tipo vartotojo sąsajoje, be problemų integruosis į bet kokį esamą darbo srautą ir netrukus galvosite, kaip anksčiau galėjote naudoti SketchUp be jų!

Skimp

Tai yra naujas profesionalus importavimo plėtinys, skirtas greitam ir paprastam aukštos kokybės modelių importavimui į SketchUp! Palaiko FBX, OBJ, STL, DAE ir daugiau. Didžiausias privalumas aukštos poligoninės kokybės objektai išlaiko savo vertę.

DECAsteel™

Transformuos struktūrinių inžinierių, plieno dizainerių ir detaliojo darbo srautą. Bet kas, kas kada nors turėjo projektuoti ar modeliuoti plienines konstrukcijas 3D gali gauti naudos iš įrankių, teikiamų šioje programoje. O tai yra neatsiejama tiek baldininkų tiek interjero dizainerių darbo dalis, kadangi neretai susiduriame su sudėtingomis užduotimis reikalaujančiomis plieno konstrukcijų.

Artisan

Dalinimas, skulptūravimas ir minkštojo pasirinkimo įrankiai menininkams, baldininkams bei dizaineriams. Taipogi šį įrankį naudoja ir kraštovaizdžio dizaineriai, kadangi yra nemažas darbo tipo bei specifikos pasirinkimas.

Objekto tūrio nustatymas. Taip pat veikia su objektais, kurie nėra uždaryti. Naudinga užpildų tūrio skaičiavimui.

Organizacijas modelēšanas įrankiai, leidžiantys pridėti, perkelti, sukelti, padidinti ir kitaip redaguoti kelias taškų grupes..

Instant terrain leidžia dengti naują, supaprastintą paviršių virs jau egzistuojančio reljefo ar kelių objektų, padarant jį lengviau redaguojamą arba paprasčiausiai sujungiant kelis reljefo dalių vienoje.

Puikus įrankis, skirtas medžių, akmenų ir įvairių priedų išdėstymui peizaže. Leidžia koreguoti tiek objektų dydį, tiek sukimosi kampą.

Mokymai, konsultacijos ir modeliavimo kursai

Būdami oficialiais SketchUp programinės įrangos atstovais Lietuvoje, nuolat gauname įvairių klausimų apie programinės įrangos naudojimą. Tad norėdami padėti mūsų bendruomenės nariams įsisavinti, geriau suprasti SketchUp programinės įrangos savybes, bei pasiekti geresnių rezultatų profesinėje veikloje inicijuojame Online SketchUp Klausimų – atsakymų sesijas! Jų metu atsakysime į Jums rūpimus klausimus.

SketchUp for Desktop”  vėl stebina naujovėmis, visos piktodramos atnaujintos, suvienodinta stilistika. Naujasis pagreitinantis projektavimo procesus įrankis ,,Snaps”. Optimizuoti dokumentaciniai procesai, patobulinti atvaizdavimo valdikliai modeliuojant realiu laiku. Na ir žinoma tie, kurie vertina greitį, našumą bei rezultatą, įvertins ir ,,LayOut” programos pakeitimus, patobulinimus.

SketchUp Lietuvoje kanalas Youtube platformoje

Esame SketchUp distributorius, vienas ir vienintelis SketchUp šeimos atstovas Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Mūsų tikslas yra informuoti mėgėjus ir profesionalus apie SketchUp galimybes, pasiūlyti geriausią mokymų centrą ir padėti daugiau sužinoti apie programinę įrangą.

Mūsų autorizuoti mokymų centrai

Esame Autodesk® atstovai Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje. Esame oficialūs „Enscape“, „Lumion“ ir „V-Ray“ vizualizavimo programinių įrangų platintojai Lietuvoje! Savo klientams padedame išsirinkti efektyviausia programinę įrangą pritaikytą jų darbo specifikai.

Kvalifikuoti specialistai. „InfoEra“ darbuotojų profesionalumas, techninės žinios ir gebėjimai padeda kiekvienam klientui rasti tinkamiausius IT inžinerinius sprendimus.

Efektyvi pagalbos sistema. Mums svarbu, jog klientai gautų tik kokybiškas paslaugas. Todėl teikiame profesionalias konsultacijas, o iškilus techninės programinės įrangos naudojimo ar kitiems susijusiems klausimams – juos sprendžiame naudojantis funkcionalia „Help desk“ pagalbos sistema.

Mokymai. Esame savo sričių profesionalai ir savo žinias, kaip efektyviai naudoti programinę įrangą, sėkmingai perduodame kitiems. Mūsų organizuojamų kursų metu ne tik įgysite programinės įrangos naudojimo pagrindus ar tobulinsite jau turimas žinias, bet ir kartu su kvalifikuotais dėstytojais tinkamai pasirengsite įgyvendinti realius projektus. „InfoEra“ autorizuotas mokymų centras (angl. Autodesk Authorized Training Center) yra licencijuotas Autodesk® kompanijos mokymų centras. Mokymų centre vedami Revit, AutoCAD Civil 3D, Autodesk Maya, 3ds Max, AutoCAD ir kiti programinės įrangos mokymai. 

   O taip pat…

 • IT inžineriniai sprendimai;
 • Programinė įranga;
 • Programinės įrangos pritaikymas pagal poreikius;
 • BIM konsultacijos;
 • Autodesk® mokymai;
D.U.K

Ar galiu išbandyti „SketchUp“ prenumeratą prieš ją pirkdamas? 
Tikrai taip – atsisiųskite naujausią versiją ČIA ir prisijunkite su Trimble ID (TID) paskyrą, kad pradėtumėte 7 dienų bandomąjį laikotarpį. Atminkite – kiekvienas asmuo gali susikurti tik vieną Trimble paskyrą.

Keliais kompiuteriais vienu metu, galiu naudotis programa, įsigyjęs SketchUp prenumeratą?
„SketchUp“ prenumerata yra susieta su konkretaus vartotojo „Trimble ID“ paskyra, kuri leidžia aktyvuoti prenumeratą dviejuose kompiuteriuose vienu metu. V-ray atvaizdavimas vienu metu veiktų tik viename kompiuteryje.

Ar galima atnaujinti „SketchUp Pro“ prenumeratą į „Studio“?
Aktyvią „SketchUp Pro“ prenumeratą galima atnaujinti į „Studio“ sumokėjus kainos skirtumą. Papildomai tektų mokėti tik už likusias abonemento dienas proporcingai.

Ar viename kompiuteryje gali būti aktyvios kelios Trimble paskyros?
Viename kompiuteryje gali būti aktyvi tik viena Trimble paskyra. Keičiant kompiuterių vartotojus, reikės pakeisti Trimble paskyras. 3D Warehouse aplinkoje galima sukurti atskirus profilius, nepriklausomai nuo Trimble.

Ar man reikia interneto ryšio, kad galėčiau naudotis „SketchUp“ prenumerata?
Kai pirmą kartą suaktyvinate „SketchUp“ prenumeratą, privalote turėti interneto ryšį. Toliau, norint neišjungti abonemento konkrečiame įrenginyje, kartą per mėnesį būtina prisijungti prie interneto.

Ar pasibaigus prenumeratai vis tiek galėsiu pasiekti savo SketcUp modelius?
Pasibaigus prenumeratai, su juo susijusios koregavimo funkcijos ir paslaugos nebebus pasiekiamos, tačiau modeliai bus pasiekiami naudojant nemokamą „SketchUp Free“ versiją.

Kas atsitiks su visais „SketchUp“ papildiniais, kai baigsis mano prenumerata?
Kadangi Nemokamoje „SketchUp“ versijoje įskiepių naudoti negalima, toliau juos naudoti bus galima tik atnaujinus prenumeratą. Papildiniai liks jūsų mokamoje prenumeratoje.

Kas nutinka LayOut dokumentams pasibaigus prenumeratai?
LayOut neveiks be aktyvios prenumeratos ir vartotojas negalės atidaryti ar redaguoti savo LayOut dokumentų. Vartotojas turėtų nepamiršti juos laiku išsaugoti senesnėmis versijomis arba PDF formatu.

Ar pasibaigus prenumeratai vis tiek galėsiu pasiekti savo duomenis iš Trimble Connect?
Pasibaigus prenumeratai, „Trimble Connect“ paskyra grįš į laisvą režimą, leisdama vartotojui toliau naudotis 10 GB skirtos debesies vietos. Visi duomenys, viršijantys 10 GB limitą, bus pasiekiami tik skaitymo formatu.

Ar galima SketchUp prenumeratą perkelti į kitą Trimble vartotojo paskyrą?
Tik tais atvejais, kai darbuotojas nutraukia darbo santykius, su juo susietą abonementą galima pervesti į kitą paskyrą. Norėdami tai padaryti, susisiekite su mumis.