SketchUp 2021.1 atnaujinimai jau čia!

Džiaugiamės galėdami pranešti apie keletą „SketchUp Pro“ atnaujinimų. Šio leidimo

atnaujinimų tikslas yra pagerinti modeliavimo nuoseklumą naudojant bazinius įrankius bei padidinti darbo eigos efektyvumą.

 

Trumpai apie aktualiausius atnaujinimus šiame vaizdo įraše

Pakeitimai modeliavimo funkcionalumui su SketchUp

„SketchUp 2021.1“ versijoje keičiamos pagrindinių dešimties įrankių veikimo funkcijų galimybės. Pavyzdžiui, „Perkėlimo“ (angl. Move) įrankis taip pat gali veikti kaip kopijavimo įrankis. Naudodami skirtingas „Stumimo-traukimo“ (angl. Push/Pull) įrankio funkcijas galime sukurti naujas plokštumas. 

 

Kas dar naujo? Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite žemiau.

Įrankių veikimo funkcijos pasirinkinas

Svarbiausias pokytis yra tai, jog daugiau įrankių funkcijų galima aktyvuoti naudojant perjungėjų laukelius. Šiuo galima įjungti ir išjungti palietus klavišą. Tai reiškia, jog norint perjungti įrankio funkciją, nebereikia naudoti klavišų derinio, į kurį įeina tam tikro klavišo laikymas nuspaudus.

Bet kokiam įrankiui tinkamas funkcijas galima matyti ir patvirtinti  būsenos juostoje (angl. Status Bar), esančioje ekrano apačioje. Patvirtinti įrankio funkcijos būseną galima šalia pelės žymeklio, esančio ekrane. Manome, jog šie „perjungėjai” (angl. Modifier Toggles) palengvins darbo procesą, nes nuo šiol galima pakeisti įrankio funkciją vykdant žingsnį. Ankstesnėse versijose norint pasirinkti kitą įrankį, reikėdavo nutraukti žingsnį ir po to tęsti “operaciją”.

Intuityvios įrankių variacijos

„SketchUp“ komanda siekė suteikti įrankiams tokias galimybes, kad naudodami vieną, galėtume  atlikti keletą skirtingų operacijų. Pavyzdžiui, galite atlikti kelias objektų kopijas naudodami „Perkėlimo“ (angl. Move) įrankį arba paslėpti kraštines naudodami „Trintuką“ (angl. Eraser).

Play Video
Play Video

Slepiamos kraštinės naudojant „Trintuką“ (angl. Eraser).

Norėdami išeiti iš įrankių funkcijų pasirinkimo būsenos, dar kartą paspauskite funkcijų mygtuką arba pasirinkite kitą įrankį.

Įrankių užfiksavimas

Įprastai kiekvienas „SketchUp” naudotojas žino apie galimybę pasirinkti braižymo projekciją, ją užrakinti ir modeliuoti pasirinktoje plokštumoje (ašių atžvilgiu).  Šioje versijoje „SketchUp” pradeda taikyti projekcijų užrakinimo galimybę ir baziniams modeliavimo įrankiams. Pavyzdžiui, nuo šiol galite užfiksuoti norimą kryptį/projekciją naudodami „Linijos” (angl. Line), „Matavimo juostos” (angl. Tape Measure) ir „Perkėlimo” ( angl. Move) įrankius. Nurodyti kryptį galite dar prieš pirmą paspaudimą.

Įrankio ,,Stumti/Traukti” atnaujinimai

Play Video

Sketchup 2021.1 versijoje pastebėsite ir keletą  “Stumti/Traukti” (angl. Push/Pull) įrankio pasikeitimų. Nepaisant to, kad įrankiui buvo sukurtos nuolatinės perjungėjo funkcijos „Stumti/Traukti” (angl. Push/Pull), buvo sukurta ir funkcija „Tempti” (angl. Stretch).

 

Iš tikrųjų, tempimo funkcija (angl. Stretch) „SketchUp” darbo aplinkoje egzistavo daug metų, tačiau niekada nebuvo matoma būsenos juostoje (angl. Status Bar) arba įrankio „Stumti/Traukti” (angl. Push/Pull) šaukiniuose. Plokštumos tempimas yra tolygus plokštumos judėjimui statmenai jo piešimo plokštumai ir ypač naudingas ankstyviausiose modeliavimo stadijose.

Kartu su aukščiau nurodytais įrankio „Stumti/Traukti” patobulinimais, taip pat pakeista priekinės plokštumos orientacija. Dabar „SketchUp“ visada nukreips naujai sukurtas plokštumas priekine puse į viršų, piešiant plokštumas ant žemės. Kitais atvejais – priekine plokštuma bus laikoma ta, kuri bus nukreipta į kamerą. Pavyzdžiui, jei plokštuma sukurta virš esamos plokštumos viršaus, nauja plokštuma paveldės plokštumos, ant kurios ji nupiešta, orientaciją. “Stumti/Traukti” ir “Sekti paskui” (angl. Follow Me) įrankiai vykdo operacijas intuityviau, todėl susidaro teisingai nukreiptos plokštumos.

Play Video

Papildinių, skirtų sudėtingoms geometrinėms plokštumoms kurti našumo pagerinimas

 

Kai kurie „SketchUp” plėtiniai skirti kurti ir valdyti didelius geometrijos kiekius. Žinoma, kuo didesnis geometrijos tinklas kuriamas, tuo ilgiau užtruks jį sugeneruoti. „SketchUp“ komanda džiaugiasi galėdama pranešti apie patobulinimą šiai problemai spręsti: „SketchUp“ API generuoja didelių geometrijų tinklus. Nuo šiol geometrinių plokštumų tinkleliai yra nuskaitomi greičiau. Suformavę geometriją su daugiau nei 20 000 daugiakampio plokštumų iškart bus matomas žymus pagerėjimas. Jei nekantraujate ištirti šį naują API, išbandykite su tokiais plėtiniais kaip „Artisan“, „SubD“, „Bezier Surface“ ir „Skimp“

Papildinių meniu atnaujinimas

Papildinių meniu antraštė visuomet bus matoma, neatsižvelgiant ar yra įdiegtų papildinių ar ne. Į šį meniu perkeltas „Papildinių valdymas“ (angl. Extension manager) ir braižymo įrankiai.  Nenorėta versti kūrėjų dėti papildinių komandų į papildinių meniu, tačiau iš praktikos pamatyta, jog tai geriausias sprendimas. Kalbant apie geriausias praktikas, neseniai buvo paskelbtas papildinių vartotojų patirties gidas (Extension UX Guidelines).

Matavimo vienetai ir Gyvieji komponentai

„SketchUp Labs“ tęsia darbą su Gyvųjų komponentų tobulinimu. Siekiant juos padaryti dar efektyvesniam, buvo nuspręsta suteikti naujas galimybes matavimo vienetų pritaikymui. Nuo šiol komponentų parametrai pateikiami matavimo vienetais, kuriuos naudojate savo „SketchUp“ darbo aplinkoje. Taigi naudodami „Matavimo juostą” (angl. Tape measure) nurodydami reikiamą išmatavimą, greičiau nurodysime šį skaičių Gyvojo komponento nustatymuose. 

Play Video

2021.1 versijoje taip pat sutrumpintas laikas per kurį kuriamas ir koreguojamas Gyvasis komponentas.

Jei vis dar nesate išbandę Gyvųjų komponentų, galite juos rasti 3D modelių bibliotekoje.

LayOut patobulinimai

2021.1 versijoje pristatytas greitesnis būdas nustatyti peržiūros srities mastelį. Nuo šiol norėdami įvesdami reikiamą mastelį, tai galime padaryti „SketchUp” modelio skydelio skirtuke  „Kamera”. Ši naujo tipo įvestis tvarkingai išanalizuos daugelį reikšmių: 1:50, 1/50, .02, 2% ir greitai pritaikys 1:50 mastelį iki peržiūros srities.

Beje, sausio mėnesį buvo išleistas atnaujinimas, kuris pagerino 3D lango „LayOut” dokumente bendradarbiavimo galimybes tarp 3D modelio projekto ir 2D dokumento.

Kaip matote, „SketchUp” kūrybinė komanda aktyviai tobulina programinę įrangą norėdami suteikti kuo geresnę 3D modeliavimo patirtį. O Jūsų įžvalgos ir atsiliepimai mums labai svarbūs. Praneškite mums [linkas į kontaktus] kaip šie atnaujinimai turėjo įtakos Jūsų darbo eigai.

Norėdami peržiūrėti visus naujinimus, įskaitant klaidų taisymus, peržiūrėkite visas išleidimo pastabas.