SketchUp Pro 2020.2

Šių metų sausio mėnesį buvo išleista „SketchUp Pro 2020“. Šiais metais tai dar ne viskas, nes rugpjūčio mėnesį buvo išleistas papildymas „SketchUp Pro 2020.2“. Kas naujo? Susipažinkite skaitydami žemiau…

[button link=”https://docs.google.com/forms/d/1eXHG_1Kgmrl3XTA43EZ5zLZlklMZ33OgxwcTVa7-HYY/edit?usp=sharing” target=”new” text_color=”#ffffff” color=”ffd316″]IŠBANDYKITE PER 30 DIENŲ[/button]


Dar šviežesnis „SketchUp Pro“

Pagalbinės linijos. Valdymo galimybė

Darbas su „SketchUp“ yra sunkiai įsivaizduojamas be pagalbinių linijų. Šios padeda orientuotis ne tik beribėje orbitoje, tačiau padeda ir suprasti projekte esančių 3D elementų tarpusavio geometrinį santykį.

Ši priemonė palengvina 3D modeliavimo procesą, tačiau tam tikrais atvejais ir apsunkina. Pavyzdžiui, dirbant su nedidelio mastelio objektais arba kuriant plokštumą remiantis įkelta nuotrauka, pagalbinės linijos trukdo laikytis reikiamos linijų krypties. Įvardytais atvejai būtų gana naudinga pagalbines linijas išjungti.

Būtent dėl šios priežasties „Trimble SketchUp“ komanda sukūrė galimybę valdyti pagalbinių linijų matomumo funkciją. Nuo šiol paspaudę klavišą [Alt] (Windows) ir [Cmd] („Apple“) galėsite funkciją Įjungti/Išjungti. Taip pat galite nurodyti kurią pagalbinių linijų grupę paversti nebeaktyvia/aktyvia.

Žinoma, visada galite pritaikyti braižomą liniją raudonai, žaliai arba mėlynai ašims mechaniškai – naudodami klaviatūroje esančius klavišus su rodyklėmis.

Atskirų linijų jungimas

Iki šiol prireikus sujungti atskiras linijas į vieną objektą, reikėdavo naudoti papildinį „Weld“. Galime teigti, jog papildinys nebėra būtinas norint automatiškai sujungti linijas ir paversti kampu. Jums tereikia pažymėti linijų atkarpas, paspausti dešinįjį pelės klavišą ir iš meniu pasirinkti „Welt edges“.

3D modelio linijos „LayOut“ dokumente

Viena pagrindinių „LayOut“ papildinio funkcijų yra paversti 3D modelius 2D brėžiniais. Kuriant šios versijos antrąjį atnaujinimą vienas tikslų buvo sukurti galimybę dar paprasčiau valdyti grafinius elementus brėžinyje.

Kas pasikeitė? Dabar galite valdyti 3D modelio grafikos elementus „neišsprogdindami“ 3D laukelio. Sukurta galimybė kontroliuoti 3D modelio grafikos objektų parametrus Žymų (angl. Tags) skiltyje. Galimybė valdyti linijos plotį, spalvą, grafinį linijos tipą bei santykį tarp brūkšnio ir tarpo.

Sklandesnis darbas su „LayOut“

Ne paslaptis, jog auginant projektą ir detalizuojant – apkraunama operacinė sistema ir lėtėja programinės įrangos darbas.

Džiugu pranešti, jog nuo šiol tam tikros funkcijos užtruks trumpiau. Objektų kopijavimas, pernešimas ir mastelio keitimas naudoja mažiau operacinės sistemos resursų. Kodėl? Naujoje „LayOut“ versijoje dirbant su projektu, nebekopijuojama vaizdinė medžiaga. Vaizdas tik nuskaitomas, jį įsimena ir kopiją atvaizduoja tik po funkcijos atlikimo.

Tai yra subtilus pakeitimas, tačiau palengvina 2D dokumento ruošimo procesą.

Jei norite išbandėte „SketchUp Pro 2020.2“ ir turite pastebėjimų – labai apsidžiaugtume Jūsų įžvalgomis. Kviečiame dalintis „Instagram“ programėleje žymint grotažymes #sketchuplietuva ir #LearnLayOut.

Norėdami įsigyti programinę įrangą ar rasti patikimą autorizuotų programinės įrangos mokymų centrą, rekomenduojame išsirinkti iš oficialių partnerių sąrašo.

[button link=”https://docs.google.com/forms/d/1eXHG_1Kgmrl3XTA43EZ5zLZlklMZ33OgxwcTVa7-HYY/edit?usp=sharing” target=”new” text_color=”#ffffff” color=”ffd316″]IŠBANDYKITE PER 30 DIENŲ[/button]