Efektyvumas atitinka naujoves: pristatome „SketchUp 2024"

„2024“ siūlo atverti naują realistiškumo ir inovatyvumo lygį „SketchUp“ sąsajoje. Taip pat atnaujinimus, kurie padidina produktyvumą. 

SketchUp scenos vaizdas; slinkite dešinėn, kad pamatytumėte tą pačią sceną su įjungta aplinkos okliuzija.

Naujausioje SketchUp 2024 versijoje atrasite realistines vaizdo kūrimo galimybes. Dabar galite patobulinti savo modelius, įtraukdami gylio šešėliavimo pojūtį. Tai padės Jums nešokinėti tarp skirtingų programinių įrangų norint patenkinti konceptualaus vizualizavimo poreikį.

„SketchUp 2024“ apima našumo atnaujinimus, kad padidintų produktyvumą, pradedant nauju grafiniu varikliu ir baigiant paprastesniais būdais dalytis idėjomis su kolegomis ar klientais. Visos šios nuostabios vizualizacijos, bendradarbiavimo ir našumo funkcijos atspindi SketchUp komandos metus, kviečiančius kaip niekada anksčiau tyrinėti savo kūrybiškumą.

Aplinkos okliuzija padidina suvokiamą gylį ir tikroviškumą SketchUp 3D  modeliavimo metu.

Dalinkites „SketchUp“ vaizdais užtikrintai

Pridėkite vizualinį pabrėžimą ir suvokiamą gylį modelio kraštuose naudodami naują „Styles” nustatymą.

Aplinkos okliuzija
Šią naują funkciją galima pritaikyti stilizuotiems vaizdams. Ji pasiekiama darbastalio SketchUp versijoje, „iPad“ planšetėms skirtame SketchUp ir „LayOut“. „Ambient Occlusion“ išleidimas yra vienas reikšmingiausių „SketchUp“ vizualinių patobulinimų iki šiol ir svarbus etapas jo vystymosi kelyje, leidžiantis sukurti patrauklius vaizdus.

„Ambient Occlusion padeda modeliui įgauti realistiškumo, dingsta eskizinis vaizdas. Anksčiau, prieš pristatydamas savo modelį, visada turėjau apsvarstyti galimybę jį pateikti kitoje programoje. Dabar man nebereikia dėl to jaudintis – 95% to, ką turime perteikti, yra drąsiai paruošiama naudojantis tik „SketchUp“.
VDC direktorius (beta versijos bandytojas)

Stiliai, papildantys jūsų viziją
Žinome, kad jums reikia unikalių vizualinio stiliaus parinkčių, kurios atitiktų jūsų individualias bei kliento estetines nuostatas. „Ambient Occlusion“ padeda rasti vizualinę pusiausvyrą tarp per daug paprasto ir per daug tikroviško, todėl galite pridėti estetinių akcentų į savo 3D modelį, nekeičiant medžiagos specifikos.

Kurkite ir išsaugokite „SketchUp“ stilius naudodami pageidaujamus aplinkos okliuzijos nustatymus ir nevaržomai dalinkitės sukurtais individualizuotais stiliais su savo projekto komanda, kad visi galėtų dirbti ir matyti jūsų viziją tuo pačiu kampu!

„Ambient Occlusion yra viena įdomiausių savybių pastaraisiais metais! Šios popietės darbas, buvo tikras žaidimas dėka SketchUp. Dauguma mano modelių yra achromatiniai, todėl jie yra populiarūs, ypač architektūriniuose interjeruose.”
Joe Calvin, vyr. architektas (beta versijos testuotojas)

Išplėskite savo 2D dokumentaciją
Be spalvų, medžiagų ir kitų stiliaus elementų, „SketchUp“ prie viso to pridėjo šį įrankį prie Layout, tuom padėsiantį pasiekti didesnį 2D brėžinių gylį ir sodrumą. „LayOut“ palaiko aplinkos okliuzijos stilius, todėl galite lengvai juos įjungti ir išjungti kuriant 2D brėžinius. Kai įjungiate aplinkos okliuziją „SketchUp“ scenose, kurias naudojate „LayOut“, vaizdiniai elementai bus automatiškai atnaujinami visame išdėstymo faile, todėl nebėra reikalo dėl to rūpintis.

Išplėstinės vizualizacijos darbo eigos po ranka
„SketchUp“ ne tik pagerino vaizdinius rezultatus, bet ir padarė sudėtingus atvaizdavimo ir animacijos procesus labiau prieinamus nei bet kada anksčiau. Patobulintos USDZ ir glTF failų importavimo ir eksportavimo funkcijos leidžia sklandžiai pereiti tarp „SketchUp“ ir kitų projektavimo standartinių formatų. Naudokite šiuos failus realiojo laiko programose, pvz NVIDIA Omniverse arba „Epic Games“ „Twinmotion“, kad sukurtumėte animaciją ir patobulintumėte Mišrios Realybės (XR) žiūrėjimo patirtį savo ateities projektams!

„Patobulintas „SketchUp“ USDZ suderinamumas rodo mūsų nuolatinį įsipareigojimą vykdyti AOUSD ir USD standarto misiją. Kaip aktyvus AOUSD narys, tikiu, kad galime atverti didesnę pramonės įrankių sąveiką ir užtikrinti patikimesnę 3D vizualizavimo ir pristatymo eigą savo klientams.
Chrisas Croninas, architektūros ir dizaino bei EDU viceprezidentas

Žemės paviršiaus reljefo sudarymas iš taškų masyvo (Point Cloud to Mesh)
„Scan Essentials“ tai vienas iš esminių „Studio“ plano papildinių, leidžiančiu dirbti su 3D skenavimo metu gautais duomenimis SketchUp aplinkoje. 
Naujoji funkcija automatiškai aptinka reljefą taškų debesyje ir automatiškai paverčia jį tiksliu žemės reljefu pasirinkta raiška. Po to vartotojai gali paversti horizontalų Ground Mesh į „SketchUp“ kietų elementų grupę naudodami įrankį  „Make Solid“.

Nuskaitymas į dizainą (Scan-to-design)

Naudodami Scan-to-Design [LABS] efektyviai surinkite aplinkos kontekstą ir sukurtas sąlygas projektavimui gyvai.

Nuskaitykite, kurkite ir bendradarbiaukite vienoje programoje

Lengvai užfiksuokite detaliai sukurtas projektavimo sąlygas ir akimirksniu paverskite skenuotą medžiagą į 3D modelius naudodami savo iPad su nauja SketchUp Labs funkcija. Dėl Canvas, Apple ir Trimble pažangiausių technologijų, Scan-to-Design [labs] užfiksuoja erdves geriau nei kitais metodais, kaip pvz., referencinėmis nuotraukomis, ir gali sutaupyti papildomų matavimų/detalizavimų, kad iškarto pastebėtumėte detales, kurių galbūt nepastebėtumėte be scan-to-design funkcijos.

Skirtingai nuo kitų nuskaitymo sprendimų, kuriems 3D modeliui sukurti gali prireikti kelių dienų arba norint importuoti reikia papildomų įrankių, nuskaitymas į dizainą [Labs] suteikia galimybę nuskaityti, sukurti modelį ir pradėti kurti SketchUp per kelias sekundes.

Išmaniųjų modelių karta

„SketchUp“ paverčia jūsų nuskaitymo duomenis į švarią, sutvarkytą geometriją, su kuria galite dirbti iš karto. Tai reiškia, kad galite skirti mažiau laiko nuskaitymo duomenims valyti ir daugiau laiko nagrinėti idėjas 3D formatu.

Pritaikykite 3D išvestis

Kiekvienas projektas yra unikalus, todėl siūlome keletą nuskaitymo ir tobulo 3D modelio kūrimo variantų. „Scan-to-Design“ siūlo įvairių tipų geometriją, tinklelius ir plokštumas skirtingoms darbo eigoms. Galite nuspręsti, ar geometrinės nuotraukos tekstūra turi būti sutvarkyta ar ne, o modeliai yra  iš anksto sumaniai sutvarkyti, kad galėtumėte perjungti išvestis pagal jūsų momentinbius poreikius. Pradėję projektą „iPad“, galite pasidalinti juo „Trimble Connect“ ir toliau plėtoti savo idėjas „SketchUp“ darbalaukio ir žiniatinklio programose bet kurioje pasaulio vietoje.

Nuskaitymas į dizainą [Labs] vis dar kuriamas kaip „SketchUp“ laboratorijos funkcija. Šios funkcijos išnaudoja naujų technologijų galią ir leidžia tobulinti technologijas pagal jūsų atsiliepimus. Nuskaitymo į dizainą [Labs] galima naudoti iPad, jeigu naudojate 7-ių dienų išbandymo laikotarpį arba desktop versijai privaloma turėti SketchUp prenumerata. 

 

Pasidalykite savo 3D modeliu su bet kuo, bet kada ir iš bet kurios pasaulio vietos

Nesvarbu, ar esate pradiniame projektavimo etape, ar pasiekėte svarbų projekto etapą, suprantame, kaip svarbu informuoti visas suinteresuotąsias šalis. SketchUp Nuorodų bendrinimo funkcija buvo itin populiari Naršyklės versijoje ir iPad planšetėms skirtame SketchUp, todėl Trimble taip pat padarė ją pasiekiamą ir darbalaukio versijoje. Užuot eksportavę vienkartinius vaizdus ar gaišdami laiką dokumentuodami, formatuodami ir eksportuodami projekto progresą, tiesiog bendrinkite vieną nuorodą ir išvenkite papildomų neracionalių žingsnių kartu su SketchUp 2024.

Nuorodoje gali būti rodomas visas jūsų pasirinktas modelis arba tik konkrečios scenos ir jas žinoma galima peržiūrėti be „SketchUp“ prenumeratos. Neribotas skaičius žmonių gali pasiekti jūsų peržiūrimą modelį, bet kurioje žiniatinklio naršyklėje. Įjunkite ir išjunkite failų matomumą visiems žiūrintiesiems tiesiogiai „SketchUp“ paskyroje.

Pasiruošę tai išbandyti? Sekite šią nuorodą norėdami peržiūrėti pavyzdinį SketchUp komandos sukurtą modelį.

Patobulinimai optimizuoja kiekvieną projektavimo etapą

Tiek nauji naudotojai tiek ir ilgamečiai SketchUp ekspertai nekantrauja išvysti 2024 metų versiją. Pasiekite nepertraukiama kūrybinį srautą, tapkite greitesni, sklandesni ir tikslesni su naujaisiais SketchUp pagalbiniais įrankiais.

  • Naujas grafinis variklis suteikia operatyvesnį, labiau reaguojantį į greitus veiksmus SketchUp fukcionalumą. Bandymai su klientų modeliais parodė vidutiniškai aštuonis kartus padidėjusį kadrų per sekundę skaičių. Tai reiškia, kad naršomi, stumdomi ir skraidantys SketchUpe modeliai jausis daug lengviau ir greičiau nei prieš tai. Pagalbos centro straipsnisdaugiau informacijos.

  • Naujasis juodraščio režimas taupo apdorojimo galią, todėl galite efektyviai naršyti po aktyvius modelius, o prireikus eksportuoti didelės raiškos dokumentus neapkraunant kompiuterio resursų.

  • Pagrindiniai modeliavimo atnaujinimai – patobulintos įrankio „Move“
    funkcijos ir išvestys, kad sumažintų vizualinį triukšmą ir supaprastintų kasdienę darbo eigą jos neapkraunant.

  • Pateikite tikslią BIM dokumentaciją ir pagerinkite programinės įrangos sąveiką su IFC importo ir eksporto patobulinimais .SketchUp duomenys dabar galima tiksliau susieti su IFC klasės atributais; galima naudoti naują geometrijos teseliaciją optimizuotos geometrijos ir lengvų IFC failų kūrimui; dabar vartotojai gali nuosekliai eksportuoti duomenis iš išplėstinių atributų ir dinaminių komponentų. Importuokite failus su specialiais simboliais ir išsaugokite brėžinio kilmę nuspėjamu būdu. Pagalbos centro straipsnis – daugiau informacijos.

  • Mėgaukites tikslesnia vietovės duomenų funkcija ir supaprastintu importavimu skiltyje Pridėti lokacijos vietą, padidinkite savo pasitikėjimą SketchUp’u – realaus pasaulio duomenų perkėlimui į „SketchUp“.

Ir yra daugiau! Jei norite giliau įsigilinti į visus „SketchUp 2024“ patobulinimus, kad padidintumėte savo produktyvumą, našumą ir kurybiškumą peržiūrėkite versijos nuostatos

„Man patinka, kaip SketchUp veikia su naujuoju grafiniu varikliu. Pastarąsias kelias dienas aktyviai bandžiau viršyti jo galimybes, bet nesėkmingai. Daugelio anksčiau nutikusių su modeliavimu susijusių klaidų nebėra; taip pat graži vartotojo sąsaja. Man patinka šis leidimas! “
Juanas Carlosas Uribe Ortega, architektas (beta versijos testuotojas)

„Jaučiu 2024 m. spyrį! Modelis iš konkurso, kurį importavau iš kitos programos, nutemptas 2023 m., bet jaučiasi greitai skriejantis orbitoje naujajame „SketchUp”. Taip pat išbandžiau ir su savo sunkiausiu modeliu, ir jis atrodo labai tinkamas naudoti.”
João Queiroz e Lima, architektas ir direktorius (beta versijos bandytojas)

 

„Pridėti vietą” vartotojo sąsajos funkcija labai patobulėjo. Galimybė stumdyti sritį nekeičiant kilmės, savarankiškai perkelti visas parinkiklio ribas ir tiksliai atlikti papildomus importus yra milžiniškas indelis. Anksčiau tai reikšdavo valandų valandas koreguoti tinklelio plokštumas ir priverstinai importuoti likusias dalis, kurios nebuvo reikalingos galutiniam produktui.
Johnas Clementsas, inžinierius (beta versijos bandytojas)s

Efektyvumas atitinka naujoves: pristatome „SketchUp 2024"

SketchUp 2024 siūlo atverti naują realistiškumo ir inovatyvumo lygi tiesiai „SketchUp“ sąsajoje, taip pat atnaujinimus, kurie padidina produktyvumą. Be to, „SketchUp“ pristatė naują „Labs“ funkciją, kuri pagreitins 3D nuskaitymą ir sukurs jūsų dizainą „iPad“ įrenginyje.

Pradėkite nuo 2024 m. versijos

„SketchUp 2024“ versija žengia milžinišką šuolį į priekį teikiant patobulintas vizualizacijas ir kuriant pagrindą svarbiems dalykams jūsų profesionalaus dizaino darbo eigoje.

Atnaujinkite į SketchUp 2024 kad galėtumėte mėgautis visomis naujomis funkcijomis ir patobulinimais. Jei neturite „SketchUp“, vis tiek galite visa tai pasižvalgyti su mūsų nemokama bandomaja versija. Jei esate pasiruošę pirkti, peržiūrėkite mūsų pritaikytus prenumeratos pasiūlymus