Ar žinojai, kad SketchUp yra daugiau nei 3D modeliavimas?

Norėdami pristatyti projektą klientui ar partneriams mes naudojame 2D brėžinių formatą. Atspausdinti ant lapo arba naudojami prezentacijoje, 2D brėžiniai yra neatsiejama projekto pateikimo dalis, ypač analizuojant detales su konstrukcijų specialistais. Ar pastebėjai, jog „LayOut“ yra vienas geriausių įrankių norint lengvai perkelti „SketchUp“ 3D modelio informaciją į 2D formatą? Tai yra įrankis suteikiantis galimybę nesudėtingai perkelti 3D modelio informaciją į diagramas, brėžinius, „SketchUp Pro“ scenų rinkinius, prezentacijas ar tiesiog reikiamo mastelio 3D modelių vaizdų koliažą.

„Neišbandę „LayOut“ prarandame dalį „SketchUp“ galimybių. Taip pat prarandame galimybę naudoti įrankį, su kuriuo galime nesudėtingai ruošti vektorinės grafikos dokumentus, įdomaus formato projektus spaudai.“

(Paulina iš  „SketchUp Lietuvoje komandos”)

„SketchUp Pro“ ir „LayOut“ yra sukurti kaip vienas komplektas. Visų pirma, norime priminti, kad kiekvienas turi galimybę atsisiųsti „SketchUp Pro 2019“ ir išbandyti „LayOut“. O jei jau naudoji „LayOut“, kviečiame plačiau susipažinti su šio įrankio galimybėmis.

Kurk brėžinius ir keisk mastelį
Mastelio keitimas yra įmanomas ne tik „SketchUp“ projekte, tačiau ir „LayOut“ dokumente. Kadangi 3D modelis susiejamas su „LayOut“ projektu masteliu 1:1, naudojant „SketchUp“ 2D dokumentacijos rengimo įrankį nėra sudėtinga pakeisti mastelį į reikiamą. Įsikėlę 3D projektą turi galimybę bet kada pakeisti jo mastelį lape, ne tik projekto prezentacijos ruošimo pradinėje stadijoje. „LayOut“ matmenų grandinėlės prisitaikys prie bet kokio mastelio.
Papildyk „SketchUp“ 3D modelio scenas papildoma grafine medžiaga bei matmenų grandinėlėmis.

Kad ir ką bebraižytum…

Nuorodų braižymas ir mažų detalių pakeitimai yra neatsiejamas procesas po 3D modeliavimo. Įrankių galimybės palengvina brėžinio papildymą atnaujinta informacija. Tokiems atvejams pateiksime tris naudingas priemones:

Naudok „2 Taškų arkos“ įrankį (2 Point Arc tool) ir sek linijos spalvą tangento nuorodai. Šis įrankis tau padės sklandžiai sujungti dvi statmenai esančias linijas.

Pakoreguok elemento, sudaryto iš keleto linijų, geometriją. Pažymėjęs tik reikiamus elementus iš visos geometrijos ir juos perkėlus naudojant perkėlimo įrankį – gali pakoreguoti visą geometriją. Taip pat gali pažymėti tik reikiamus taškus naudodamas pelyte ir dvigubą paspaudimą.

Nenori, kad nubrėžta papildoma nauja linijos dalis automatiškai būtų sujungta su esama? Paspausdamas dešinįjį pelės klavišą nuimk varnelę nuo „Auto Join lines“ (automatiškai sujungti linijas) ir kiekviena linijos dalis išlaikys savo stiliaus nustatymus.

Grupių redagavimas ir elementų užrakinimas

Grupės ir jų organizacija, kuri buvo suformuota „SketchUp“ 3D projekte atkeliauja ir į „LayOut“ dokumentą. Tai reiškia, kad yra paprasčiau redaguoti elementus nepaveikiant aplink esančių ir galima išlaikyti esamą projekto organizaciją. Grupių organizaciją gali padėti išlaikyti ir elementų užrakinimas (tai įmanoma tiek 3D modelyje, tiek 2D formate). Taigi nepaisant galimybės užrakinti sluoksnius su juose esančiais elementais, galima užrakinti ir atskirus elementus ar jų grupes.

Braižyk .000001 tikslumu

Tikslūs rodmenys yra svarbiausias reikalavimas matmenų grandinėlėms. „LayOut“ matmenų grandinėlių tikslumas gali pasiekti 0.000001 centimetro tikslumą. Ne išimtis yra ir „LayOut“ brėžiniams – naudotojas gali pasirinkti skaičių kiekį po kablelio pagal savo poreikį.


Keletas SketchUp peržiūros langų ir apkarpymas (angl. clipping masks): galimybė sudėti keletą informacijos šaltinių į vieną vietą.

LayOut: A+, sklandus bendradarbiavimas.

Nevertėtų atmesti galimybės išbandyti „LayOut“ ir kitos CAD programinės įrangos naudotojams, tad primename apie DWG/DXF importavimo į „LayOut“ galimybę. Importuojant perkeliama ne tik brėžinio turinio informacija, tačiau ir brėžinio rėmelis, lapo formatas, lapų pavadinimai, geometrija, sluoksniai ir grupės.

Nesvarbu kokį darbo procesą tau patogiau naudoti – dirbti „SketchUp“ viduje ar išorėje – „LayOut“ yra sukurtas tam, kad padėtų sukurti puikius brėžinius.

Share.

About Author

Comments are closed.