SketchUp 2021: pamatas projekto sėkmei

Džiaugiamės galėdami pristatyti „SketchUp Pro“ naujausią versiją ir atnaujinimo ypatybes, padedančias spręsti projektavimo problemas bei dirbti efektyviai. Šiemet programinę įrangą papildė nauji įrankiai bei komponentų valdymo galimybės. Taip pat papildė inovacijos, išorinių šaltinių pagrindu. Pirmiausia, norime supažindinti su naujuoju „SketchUp“ produktų grupės įvaizdžiu. Nuo šiol galite modeliuoti šiuos logotipus ir 3D erdvėje. Kviečiame susipažinti su naujuoju įvaizdžiu.

O kas šiemet laukia 3D koordinačių ašių susikirtimo taške?  „SketchUp“ 3D modelyje jūsų laukia Sumele Aruofor. Norite susipažinti? Sumele yra architektė, užaugusi Nigerijoje ir auginanti dvynukus. Ji yra strateginio marketingo vadovė Trimble komandoje. Norintys išsamiau susipažinti, skaitykite pokalbį ir sužinokite daugiau. Na, o dabar susipažinę su  „SketchUp“ įvaizdžio atnaujinimais, susipažinkite su naujomis 3D modeliavimo galimybėmis: naujasis įrankis, skirtas situacijos analizei, naujos organizavimo galimybės. Susipažinkite išsamiau…

Naujasis būdas pradėti projektą su „SketchUp“

Šiandien dažnai keliamas tvaraus pastato ar tinkamo energinio naudingumo klausimas. Į projektavimo procesą įvedami klausimai apie darnią miesto sistemą, darną tarp pastato ir aplinkos. Norint sukurti šią sinergiją, reikia išmanyti situacijos kontekstą, aplinkos bruožus prieš kuriant miesto, pastatų komplekso ar pastato projektą. Štai taip ir gimė idėja sukurti įrankį PreDesign“. Kas tai? Tai yra klimato analizės įrankis, suteikiantis galimybę susipažinti su teritorijos gretimybėmis, insoliacija bei klimatu. Ši informacija yra tvirtas pagrindas ilgalaikiame projektavimo procese. Nepaisant to, kad SketchUp“ yra fantastiškas įrankis kurti idėjoms, nenutrūkstamai ieškome naujų ir būdų patobulinti programinę įrangą taip, kad mūsų klientai galėtų nesudėtingai apjungti projekto situacijos analizę, projekto vystymą ir pateikimą“ – sako Andrew Corney, produkto direktorius Trimble įmonėje”. Vystydami PreDesign” produktą, klientams suteikiame sąlygas, padedančias kurti tvarų dizainą ir įrodyti jo svarbą klientams.” Šis įrankis Jums padės susipažinti su detalia orų informacija. Saulės trasos diagramos padės susipažinti su insoliacijos ypatybėmis ir pamatyti, kurios pastato dalys bus šešėlyje ir kurios – stipriai paveiktos saulės. Ir tai ne tik padeda nustatyti kritinius taškus, tačiau pateikia ir rekomendacijas dėl rekomenduojamo bendrojo langų ploto. Nuo šiol yra galimybė susipažinti su svarbiais aspektais pradinėje projekto stadijoje.
„PreDesign”  pateikta medžiaga, padės vystant projektą vėlesnėse stadijose – sako Adam Osterhoff, vyriausias Heartwood Studio architektas. „Reprezentatyvūs, vaizdine medžiaga paremti pokalbiai su klientais, padeda klientams suprasti pasiūlymo vertę.”
Pradedant projektą su atitinkamu žinių bagažu apie situaciją ir vėliau ja remiantis, galima sutaupyti laiko vėlesnėse projekto stadijose dėl laiku išvengiamų klaidų. Čia galite pamatyti analizės rezultatų pavyzdį.  

Patobulintas žymų valdymas

Žinome, jog projekto 3D modeliavimo procesas, kuriame yra didelis kiekis žymų (angl. tags) yra sudėtingas. Su šia problema susiduria didelių kompleksinių projektų kūrėjai. Būtent dėl šios priežasties „SketchUp” komanda sukūrė aplankų funkciją „SketchUp Pro”  ir „LayOut”  žymų rūšiavimui. Nepaisant to ar žymas rūšiuosite galvodami apie scenų pateikimą, ar dokumentaciją, ar sąmatų kūrimą, ar vizualizacijas, tai palengvins projektavimo procesą. Nuo šiol galite vienu paspaudimu paslėpti grupių blokų ar pavienius objektus, esančius tame pačiame aplanke.
Bet tai dar ne viskas! Žymų filtravimas „SketchUp” projekte taip pat jau yra įmanomas. Galite paieškos laukelyje įvesti raktinį žodį, pasirinkti norimą žymą arba žymos aplanką ir ją paslėpti arba nebeslėpti. Galų gale, „SketchUp“ komanda norėdama užtikrinti, kad jūsų darbo eiga būtų maksimaliai efektyvi sukūrė dar vieną „SketchUp“ naujovę.

Susipažinkite su gyvaisiais „SketchUp“ komponentais

Ar kada nors svarstėte kaip būtų nuostabu jei keletu paspaudimu komponentas galėtų persibraižyti?  Neabejotina, kad sėkmingas modelis yra tas, kurį galima lengvai pakeisti valdant detalių nustatymus ir projektą papildyti komponento kartoniniais, kuriuos atskirai galima valdyti. „SketchUp 2021“ atnaujinimų programoje yra pristatomi parametriniai objektai, kurie veikia įvardytu principu. Tai yra gyvieji komponentai (angl. Live Components).
Šiuose komponentuose yra užprogramuota 3D modeliavimo logika, kuri valdo objekto geometriją. Ką tai reiškia? Gyvieji komponentai yra parametriniai objektai, kurie „persibraižo“ valdant parametrus.
Kur rasti šiuos komponentus? Ieškokite 3D Warehouse bibliotekoje ir atsisiųskite naudodami „SketchUp 2021“ versiją . Daugiau informacijos apie gyvųjų komponentų paieškos, įkėlimo ir valdymo eigą galite rasti čia (anglų kalba). Pasirinkę komponentą 3D modelių bibliotekoje, galite jį tiesiogiai įkelti į projektą. 3D projekte galite valdyti komponento nustatymus dialogo lange ‘Configure Live Component’. Valdant šiuos parametrus, komponentas persibraižys. Daugiau informacijos  anglų kalba apie šiuos komponentus ir valdymo principus galite rasti ir Skill Builder įraše. Norime pasiūlyti „SketchUp“ užduotį, padėsiančią susipažinti su gyvaisias komponentais: pritaikykite matmenis ir dydžius pakartotiniam objektų naudojimui. Pabandykite atsisiųsti objektą ir pakeisti dydį. Iš pradžių, pabandykite su vienu komponentu ir po to su grupe komponentų.   Už kadro (arba užkulisiuose) gyvieji komponentai yra kuriami skaičiavimo dizaino platformos pagrindu, kuri vadinama „Materia“. Bėgant laikui „Materia“ ir gyvieji komponentai padės sukurti dar daugiau galimybių. Šis atnaujinimas yra dar tik pradžių pradžios ženklas gyvųjų komponentų istorijoje. „SketchUp“ komanda vis dar aktyviai dirba tobulindami eksploatacines savybes ir parametrų valdymo ypatumus.

Naujas kelias pradėti darbų proceso galimybes su naujausia „SketchUp“ versija

Gyvieji komponentai taip pat yra naujos programos SketchUp Labs dalis. Ši programa yra sukurta siekiant, kad klientai galėtų dalyvauti produkto vystymo stadijoje. Kviečiame prisijungti ir dalyvauti SketchUp  forumuose bei dalyvauti diskusijose. Jei pastebėsite aspektų, kuriuos, Jūsų manymu reikėtų tobulinti, esate kviečiami į forumus. Norėdami įsigyti programinę įrangą ar rasti patikimą autorizuotų programinės įrangos mokymų centrą, rekomenduojame išsirinkti iš oficialių partnerių sąrašo.