Konceptinio dizaino stadija architektūroje su SketchUp

Virtualus renginys
Data:
2023 gruodžio 12 d.
Laikas: 10:00
Vieta: Zoom platforma
Trukmė: 1 val. 30 min. 
Renginys nemokamas

Koncepcijos dizaino stadija architektūroje išties svarbi. Jos metu vizijos materializuojasi į pagrindinę projekto idėją, nubrėžiama visų architektūrinių darbų kryptis bei strategija. Kruopščios miesto urbanistinės aplinkos kūrimas apima apgalvotą naujos struktūros ir esamos aplinkos supratimą, jungiantį istorinį, kultūrinį ir ekologinį kontekstą. Ne mažiau svarbi yra pagarba bendruomenėms, siekiant tvaraus projekto.

Prisijunkite prie virtualaus renginio architektams ir pagilinkite savo žinias koncepcinio dizaino stadijos paieškose ir atvaizdavime, ar tiesiog susipažinkite su kolegų įžvalgomis kaip „SketchUp“ gali būti integruojamas į koncepcijos kūrimo etapą meną. Su trimis išskirtiniais pranešėjais, siūlančiais skirtingas perspektyvas, šis renginys žada visapusišką urbanistinės aplinkos ir architektūrinių schemų kūrimo darbo eigos pristatymą, kad paskatintų jūsų architektūrines idėjas.

Programa

10:00

Renginio pradžia

10:05

Projekto dizaino koncepcijos grafinis išpildymas ir paruošimas pristatymui 
Paulina Lisevičiūtė, Architektė @SketchUp Assistant

10:35

Koncepcinio dizaino paieškos
Romas Kirdulis, Architektas @Vilniaus architektūros studija

11:10 

Urbanistinės aplinkos sukūrimas 3D aplinkoje ir vizualizavimas su Dirbtiniu intelektu
Marius Kantakevičius, „SketchUp“ programinės įrangos specialistas @UAB Geonovus

11:30

Renginio pabaiga

Pranešėjai

Romualdas Kirdulis

Paulina Lisevičiūtė

Architektė, 
SketchUp Assistant

Marius Kantakevičius

„SketchUp“ programinės įrangos specialistas, UAB Geonovus

Trumpai apie „SketchUp“

„SketchUp“ – pirmaujanti 3D projektavimo programinė įranga su daugiau nei 30 milijonų naudotojų visame pasaulyje.

„SketchUp“ pasižymi greitu tūrių modeliavimu, nes siūlo paprastą, bet tvirtą platformą, leidžiančią architektams greitai paversti savo pradines idėjas 3D modeliais. Be to, patogūs vartotojui įrankiai ir intuityvi sąsaja leidžia greitai sukurti prototipus. 
Plati „SketchUp“ 3D modelių biblioteka ir lengvai prieinami komponentai supaprastina projektų užpildymo įvairiais 3D modeliais procesą, sutaupydami brangaus laiko projektavimo etape. Be to, turėdamas suderinamus vizualizavimo papildinius ir integruotas atvaizdavimo galimybes, „SketchUp“ užtikrina aukštos kokybės vizualizacijas, leidžiančias architektams pristatyti savo idėjas stulbinančiai tikroviškai, skatinant patrauklius pristatymus ir klientų įtraukimą.

2 paragraphs

Koncepcinis projektavimo etapas architektūroje yra kertinis akmuo, ant kurio remiasi visos architektūros pastangos. Tai rodo pradinį etapą, kai formuojasi idėjos, apibrėžiant pagrindinius projekto principus, funkcionalumą ir vaizdinę kalbą. Šis etapas turi didžiulę reikšmę, nes jame nusakoma projekto vizija, vadovaujantis tolesniems sprendimams per visą projektavimo ir statybos procesą. Šiame etape labai svarbu sukurti visapusišką ir apgalvotą miesto aplinką, nes reikia sukurti simbiotinį ryšį tarp siūlomos struktūros ir jos konteksto. Supančios aplinkos dinamikos supratimas, įskaitant jos istorinius, kultūrinius ir ekologinius aspektus, leidžia architektams sklandžiai integruoti savo projektus, užtikrinant harmoningą derinį, praturtinantį miesto kraštovaizdžio audinį.

Pagarba projekto aplinkai yra neatsiejama ne tik dėl estetinių priežasčių, bet ir dėl tvaraus bei į bendruomenę orientuoto dizaino. Gerbdami esamą aplinką – natūralų kraštovaizdį, istorinius orientyrus ar kultūros paveldą – architektai demonstruoja įsipareigojimą siekti tvarumo ir atsakingo vystymosi. Šis požiūris skatina tęstinumo jausmą, išsaugant vietovės tapatumą ir sumažinant bet kokį neigiamą poveikį aplinkai. Pagarbos aplinkai integravimas į koncepcijos kūrimo etapą nėra tik dizaino pasirinkimas; Tai yra sąžiningos pastangos, padedančios kurti funkcionalią, kultūriškai jautrią ir aplinką tausojančią architektūrą, skatinančią įtraukesnę ir gyvybingesnę pastatytą aplinką.