Naujausia SketchUp Pro 2018  versija prieinama su keletu ilgai lauktų funkcijų, našumo patobulinimų ir ypač daug LayOut naujienų. Tuo pačiu, didėja skirtumas tarp SketchUp Pro ir nemokamos versijos, kuri visiškai perkeliama į žiniatinklio aplinką, kaip  SketchUp Free. Tiems, kurie nori naudotis SketchUp, kaip įprasta , ir toliau bus prieinama SketchUp Make 2017.

Išbandyti SketchUp Free
Atsisiųsti SketchUp Make 2017 Windows ar Mac.

Naujos Pjūvio galimybės

Kaip ir komponentams,  dabar pjovimo plokštumoms galima sukurti pavadinimus ir ženklus, todėl jas bus lengviau rasti, tvarkyti ir redaguoti su Outliner. Pjūvio vietoje nebeliks kiaurymių - jos bus automatiškai užpildytos spalva, pasirinkta Styles lange. Pjūvio įrankis tapo, akivaizdžiai, efektyvesnis.

 

Outliner
Pridėjus pjovimo plokštes (Section Planes), Outliner  tapo kur kas efektyvesnis, ir atsirado galimybė organizuoti objektus taip, kad komponentų pavadinimai būtų rodomi abėcėline ar skaitmenine tvarka.
Braižymo patobulinimai
- Stačiakampius dabar galima braižyti nuo centro.

- Supaprastinta linijų ir arkų braižymo sistema. 
- Patobulintas  Rotated Rectangle įrankio valdymas.
STL Importavimas ir Eksportavimas
3D Warehouse pats populiariausias papildinys STL failų importavimui ir eksportavimui dabar pridėtas prie SketchUp Pro ir Free versijų įrankių rinkinio.

Naudojate BIM?

Šioje versijoje žymiai pagerėjo SketchUp Pro BIM funkcionalumas.
Naudotojai dabar gali patogiai kurti komponentus, pridedant informaciją apie objekto kainą, dydį, IFC tipą, būseną, autorių ir URL- nuorodą. Visi šie duomenys gali būti renkami ir pateikiami patobulintame ataskaitų kūrimo lange. Taip pat, pagerintos SketchUp galimybės importuoti ir eksportuoti IFC failus.

Patobulintas brėžinių kūrimas su LayOut

Be patobulinimų nepaliktas ir LayOut . Pridėta galimybė braižyti pasirinktu masteliu, todėl 3D modelius galima lengviau papildyti 2D grafiniais elementais. Dabar galite naudotis jau esančiomis DWG bibliotekomis ir importuoti CAD failus tiesiai į LayOut . Taip pat buvo atnaujinta traukos sistema  ir pridėta naujų funkcijų, leidžiančių formuoti užapvalinimus (Fillet) , nusklembimus (Chamfer)  ir kontūrus (Offset Array) 

Grupių redagavimas
Grupės redagavimas dabar veikia taip pat, kaip ir SketchUp, todėl galite išskirti norimą brėžinio dalį.
Kelių modeļio langų anotacija
Brėžinys netilpo į LayOut  lapą? Dabar apimtis gali būti rodoma per kelis peržiūros langus (viewport).
Tikslūs matmenys
Dabar matmenys yra tokie pat tikslūs kaip ir SketchUp. Tikslumas gali būti iki 0.000001 colio dalies.
Išplėstinių atributų rodymas
Išplėstiniai atributai, kuriais papildyti SketchUp komponentai, gali būti lengvai pateikiami ir  LayOut aplinkoje.
Objektų užrakinimas
Siekiant išvengti netyčinio objektų žymėjimo ar modifikavimo, bus galima izoliuoti ne tik pasirinktus sluoksnius, bet ir išskirti tam tikrą geometriją.
Unicode Šriftų palaikymas
Unicode šriftų palaikymas leis LayOut veikti geriau su kalbomis, kurios nenaudoja Lotynų abėcėlės.
Kurkite SketchUp brėžinius naudodami "SketchUp Ruby API" palaikymą